نمونه های ترافیکی پیشوا معرفی شدند

  • کد خبر : 531203
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
نمونه های ترافیکی پیشوا معرفی شدند

نمونه های ترافیکی پیشوا به منظور فرهنگ سازی در حوزه رعایت قوانین شناسایی و از آنان قدردانی شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، امروز در مراسمی به‌مناسبت هفته نیروی انتظامی از ۵۰ راننده برتر شهرستان پیشوا به عنوان نمونه های ترافیکی با اهدای لوح و جوایزی مانند کلاه ایمنی و بسته های آموزشی ترافیکی قدردانی شد.

علی مهرابی، رئیس پلیس راهور شهرستان پیشوا طی سخنانی در این همایش که در ستاد انتظامی پیشوا برگزار شد، گفت: این شهرستان در نرخ کاهش تصادفات فوتی و جرحی رتبه اول فانتظامی شرق استان تهرن را به دست آورده است.

۹۲ درصد تصادفات فوتی و جرحی پیشوا در راه های روستایی اتفاق افتاده است

وی بیان داشت: ۹۲ درصد تصادفات فوتی و جرحی در راه های روستایی شهرستان رخ می دهد که نسبت به شهر آمار بالایی دارد و از شهرداری برای استاندارد سازی و اصلاح هندسی معابر سپاسگزاریم.

تصویر تجلیل از نمونه های ترافیکی

تجلیل از نمونه های ترافیکی پیشوا

پیشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.

پیشوا یکی از بندرهای کویر مرکزی ایران به‌شمار می‌رود از این رو به آن «سناردک» می‌گفتند که در زبان پهلوی به معنای ساحل خشکی است. به پیشوا لقب «مهد انقلاب ایران» نیز می‌دهند. در سفر ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به این منطقه، پیشوا «نگین سبز استان تهران» نام گرفت و رهبر ایران نیز در سفرش، این شهر را «مرکز شهادت» نامید.

علاوه بر این پیشوا شهری است گلخانه‌ای، که بیش از یک‌هشتم گلخانه‌های ایران را در خود جای داده‌است و یکی از قطب‌های تولید گل و گیاهان دارویی در ایران به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=531203

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.