نمایندگان مجلس در ارتباط با قیمت بنزین هم‌سو با نظر رهبری هستند

  • کد خبر : 540761
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
نمایندگان مجلس در ارتباط با قیمت بنزین هم‌سو با نظر رهبری هستند

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت در خصوص اصلاح قیمت بنزینابتدا با مردم مشورت و آگاهی رسانی می‌کرد هیچوقت اعتراضات مردمی به این شدت شکل نمی‌گرفت و سبب اغتشاشات اخیر نمی‌شد.

سلام امینی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، در خصوص سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی و حمایت ایشان از تصمیم سران سه قوه گفت: علی رغم آن که تمامی نمایندگان مجلس مخالف امر افزایش قیمت بنزین بودند، پس از شنیدن سخنان رهبری و حمایت ایشان از تصمیم سران سه قوه نمایندگان مجلس نیز با این امر موافقت کردند.

امینی بیان کرد: ایران زیر بار تحریم‌های ظالمانه و تحمل مشکلات اقتصادی و معیشتی هستند، زیبنده نبود بدون مشورت با نمایندگان مجلس در این شرایط به مشکلات مردم افزوده شود و هزینه برای نظام ایجاد گردد.

وی افزود: در این چند روز زمزمه طرح دو فوریتی و سه فوریتی در مجلس وجود داشت، اما روزی که خبر افزایش قیمت بنزین اعلام شد مجلس تعطیل بود و روز بعد نیزجلسع علنی تشکیل نشد و در روز یکشنبه هم درابتدای جلسه سخنان رهبری را پخش کردند که بعد از دیدن و شنیدن فرمایشات رهبری نظر نمایندگان همسو با رهبری شد.

بیشتر بخوانید:

اشتباه بزرگ دولت، عدم اطلاع‌رسانی به مردم است

نماینده مردم ایلام ضمن اشاره به تصمیم و سیاست‌های  نادرست دولت گفت: اگر دولت در ابتدا با مردم مشورت و آگاهی رسانی می‌کرد هیچوقت اعتراضات مردمی به این شدت شکل نمی گرفت و سبب اغتشاشات اخیر نمی شد و کسی هم صدمه نمی دید.

امینی اظهار داشت: متاسفانه دولت با سیاست‌ها و تصمیمات نادرستی که در چند سال اخیرگرفت، نتوانست در سیاست خارجی و داخلی موفق عمل کند و شکست های پی در پی دولت سبب بروز نگرانی و ناراحتی مردم کشور شده است.

وی ادامه داد: گران شدن بنزین به عنوان یک شاخص بر میزان تورم اثر منفی خواهد داشت و دایره اقشار آسیب پذیر زیر خط فقر را گسترده‌تر خواهد کرد و مشکل فقر حل نخواهد شد، چرا که رقم قابل توجهی از مردم زیر خط فقر هستند اما زیر پوشش هیچ ارگان حمایتی نیستند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان و چرداول خاطرنشان کرد: این استدلال که قیمت سوخت در کشورهای همسایه به مراتب بالاتر بوده و به نرخ دلار محاسبه می‌شود سخنی درست است اما درست‌تر آن است که ما دستمزد و درآمدهای مردم را به نرخ دلار محاسبه و پرداخت کنیم نه اینکه دخل مردم را به نرخ ریال و خرج آنها را به نرخ دلار محاسبه کنیم که جفای آشکار در حق مردم است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540761

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.