نقش قیام 15 خرداد در تاریخ انقلاب چیست؟

  • کد خبر : 589836
  • 30 می 2020 - 19:59
نقش قیام 15 خرداد در تاریخ انقلاب چیست؟
فرماندار شهرستان پیشوا گفت: قیام ۱۵ خرداد در سال ۴۲ نقطه عطف و آغازگر انقلاب اسلامی ایران بود‌./

حسین عباسی، فرماندار شهرستان پیشوا در حاشیه مراسم پیشوای قیام در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: قیام ۱۵خرداد در سال ۴۲ نقطه عطف و آغازگر انقلاب اسلامی ایران بود‌.

وی گفت: 15 خرداد، روز قیام خونین مردم جان برکفی است که به نام اسلام و برای دین خدا به میدان آمدند تا سلطه طاغوتیان را از کشورشان برچینند.

فرماندار شهرستان پیشوا این قیام را یادگاری از پیوند معنوی توده‌های عظیم مردم کشور ما دانست و عنوان کرد: 15 خرداد واکنشی از احساس عمیق مذهبی ملت ایران، نمایشی از به پا خاستن مردمی که می‌خواستند ظلم و ستم را از بُن بر کنند و تجسّمی از تاریخ اسلام و درجه‌ای برای سنجش فداکاری و از خودگذشتگی انسان‌هایی است که به دنبال آرمان الهی حرکت می‌کنند.

عباسی بیان داشت: تفاوتی که نگاه و اعتقاد مردم ما به خصوص مردم پیشوا با سایر نقاط دیگر و حتی جهان در حال حاضر دارد آموزه‌هایی است که از مکتب امام(ره) و اسلام عزیز دریافت کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: عمق نگاه و تفکر امام در مردم عزیز شهرستان پیشوا در آن شرایط خفقان متبلور بود و در شرایط سیاسی و امنیتی که در کشور داشتیم مردم این دیار از مضجع شریف امامزاده جعفر علیه‌السلام به تبعیت و دفاع از مرجعیت انقلاب خودشان را آغاز کردند و به شهادت جمعی از عزیزان نائل شدند و ثمره و نتیجه آن مسیر در بهمن ۵۷ با به وجود آمدن نظام مقدس جمهوری اسلامی که تمدن ساز در این دوران است شاهد بودیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=589836
  • منبع : تولیدی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.