نقش آحاد جامعه برای حفاظت از حریم خانواده

  • کد خبر : 503084
  • ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
نقش آحاد جامعه برای حفاظت از حریم خانواده

تجمع مردمی با عنوان حافظان حریم خانواده با حضور اقشار مختلف مردمی، مسئولان و متولیان امر فرهنگی در راستای تحکیم بنیان خانواده در شهر قدس برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ خانواده در نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب نقش بی‌بدیلی دارد. به‌مناسبت سالروز قیام مسجد گوهرشاد تجمع مردمی حافظان حریم خانواده در بوستان حضرت ولی‌عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف واقع در میدان امام حسین علیه‌السلام برگزار می‌شود. در این گزارش تمام اقشار و ادارات شهرستان قدس ضمن حضور خود و دعوت از عموم مردم در این تجمع عظیم، حمایت خود را از حافظان حریم خانواده در جهت استحکام بنیان خانواده و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی اعلام کردند.

 

دعوت رئیس ستاد نماز جمعه شهرستان قدس از نمازگزاران و عموم مردم

حمید کاظمی صیاد، رئیس ستاد نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به اهمیت حجاب اسلامی اظهار داشت: حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و از موکدات آیات و روایات معصومین می باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و تشخص و ارزشگذاری به مقام زن مومن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می‌شود. حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.

وی گفت: در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند. دیروز مردم مسلمان ما در واقعه گوهرشاد با خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی، معرفت دینی و تفکر اسلامی سلاح مبارزه و صیانت از عفت و پاکی زنان و خواهران ماست. نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می‌کند.

کاظمی صیاد ادامه داد: مسئولین و مدیران فرهنگی شهرستان و استان در محیط‌های اجتماعی و ادارات دولتی ضمن حمایت از این ارزش الهی، حجاب این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین و با تبلیغات گسترده در ترویج فرهنگ دینی تلاش کنند. رسانه‌ها و صداوسیما نیز ضمن تبیین عقلانی و منطقی امر حجاب و فلسفه پوشش نسبت به رشد باورهای مذهبی در جامعه تلاش داشته باشند.

رئیس ستاد نماز جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: صیانت از حریم اخلاقی جامعه مستلزم توجه جدی به مقوله امر به معروف و نهی از منکر است و بی‌شک بار اصلی حفظ کرامت و حرمت زن مسلمان بر دوش جامعه زنان است و لازم است مؤمنین تلاش گسترده‌ای در ترویج و صیانت از ارزش‌های اسلامی داشته باشند. از نمازگزاران گرامی و عموم مردم دعوت می‌شود ضمن حضور در تجمع مردمی حافظان حریم خانواده حامی ترویج فرهنگ عفاف، حجاب و سبک زندگی اسلامی در جامعه باشند.

 

با تمام توان فکری و عملی زمینه‌ساز برپایی حکومت جهانی حضرت امام زمان(عج) باشیم

زینب سلیمان پور، رئیس حوزه علمیه حضرت باقرالعلوم علیه‌السلام با تأکید بر این‌که مس‍أله عفاف و حجاب امر عقلی، فطری و شرعی در تمام  ادیان الهی و مایه سلامت روح و روان است، اظهار داشت: مسئله عفاف و حجاب ضامن تحکیم بنیان خانواده و عامل گسترش امنیت اجتماعی و اخلاقی در جامعه است. مستکبران هر چند آموزه های الهی را باور ندارند، لکن به تجربه دریافته اند که اگر در جامعه ای حیا از میان برود ایمان هم از بین می رود و عزت و کرامت آن جامعه پایمال می شود و آن جامعه به جمعی حقیر و ذلت پذیر مبدل خواهد شد که براحتی می توانند سلطه خود را بر آن تحمیل نمایند.

وی ادامه داد: از این رو لازم است نسبت به جریان فساد و بی اخلاقی‌ها و سیل خانمان سوز فرهنگ برهنگی و بی عفتی و فساد که می‌رود تا دامان همه را آلوده سازد و دستورات خدا را به سخره بگیرد، بیشتر احساس مسئولیت کرده و اقدامات بازدارنده و منطقی در این زمینه انجام گیرد.

سلیمان پور تصریح کرد: مدیریت، اساتید، کارکنان و طلاب حوزه علمیه خواهران شهرستان قدس ضمن گرامیداشت ۲۱ تیرماه، روز عفاف و حجاب، خواستار همکاری و تعامل تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی جهت ترویج عفاف و حجاب اسلامی شد تا با جلوگیری از به ثمر رسیدن نقشه های شوم دشمنان در راستای صیانت از عفت میان زنان جامعه با تمام توان فکری و عملی و به فضل الهی زمینه رشد و تعالی جامعه را در مسیر برپایی حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء فراهم سازند.

 

حمایت خبرنگاران، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی در تجمع مردمی حافظان حریم خانواده

استعمارگران غربی در تمام این سال‌ها گاهی با زور و جنایت و گاهی با توطئه و نیرنگ با تبلیغات گسترده تلاش زیادی برای محروم ساختن زنان ایرانی از ارزش والای الهی حجاب انجام داده‌اند ولی پایداری جانانه زنان قهرمان ایران همانند زنان به خون تپیده مسجد گوهرشاد در پاسداری از این اصالت انسانی، نه تنها موجب استمرار این ارزش در کشور عزیزمان شده، بلکه امروز شاهد آن هستیم که پیام حجاب جهانی شده است.

با توجه به اینکه یکی از ضروریات در تولید محتوا و اطلاع رسانی توسط صاحبان اندیشه و قلم انجام می شود، جامعه خبرنگاران، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی شهرستان قدس نیز بنابر وظیفه در تجمع مردمی حضور یافته و با انجام رسالت اجتماعی خود در اشاعه فرهنگ اسلامی عفاف و حجاب نقش مؤثری ایفا خواهند کرد و حمایت خود را از حافظان حریم خانواده اعلام می‌کنند.

 

هدف جامعه زنان تحکیم بنیان خانواده است 

سمیه مافی، مسئول جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بیان داشت: تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان های بی جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملت ما زده است. مقابله با آن، جهادی همه جانبه و هوشمندانه میطلبد که باز چشم امید در آن به شما جوانان است. زنان محور و باعث قوام خانواده هستند و قطع به یقین در شان و منزلت انسانی زن نیست که به کالای جنسی و ابزار تبلیغی تبدیل شود.

وی افزود: آنچه مایه افتخار است، حضور بالای زنان در مناصب اجتماعی نیست بلکه تعداد بالای زنان روشنفکر، فعال فرهنگی و سیاسی و مجاهد و موثر است و به وجود بانوانی که با حفظ موازین اسلامی به عالی ترین قله های استعداد بشری از لحاظ علمی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی رسیده اند، افتخار می کنیم. چنانچه رشد علمی زنان ایران ۱۱ برابر متوسط رشد جهانی است که این خود شاهد این مدعاست که زنان ایران هیچ محدودیتی برای رسیدن به پیشرفت ندارند. چنانچه گرایش به حجاب در غرب رو به افزایش است و به یکی از نگرانی های دولت مردان آنها تبدیل شده و حتی مانع تحصیل زنان و دختران محجبه در دانشگاه و مدارس می شود. سوال اینجاست مگر داشتن روسری در جایی که همه در نوع انتخاب لباس آزاد هستند چه پیامی را مخابره می کند که آنها را نگران کرده است؟
مسئول جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج تصریح کرد: همانطور که در قیام مسجد گوهرشاد در سال ۱۳۱۴ تعداد ۲۰۰۰ نفر از هموطنان برای مقابله با کشف حجاب در حرم رضوی شهید شدند و اجازه ندادند که زنان دست مایه افکار غربی باشند. امروز نیز در مقابل فتنه کشف حجاب که باز هم حاصل افکار غرب گرایانه است به میدان می آییم و همه ما به نمایندگی از بانوان انقلابی با حضور در تجمع مردمی حافظان حریم خانواده در راستای تحکیم بنیان خانواده، حمایت خود را اعلام میداریم.

 

حجاب، نماد بانوان ورزشکار ایرانی است

محسن حسنی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس با اشاره به اینکه حجاب زن مسلمان، نماد اسلام و به‌تبع آن نماد و پرچم جمهوری اسلامی ایران است، بیان داشت: حضور زنان ایرانی در عرصه های مختلف ورزشی می‌تواند گویای بسیاری از ارزش‌های حاکم بر جامعه خود باشد، به‌طوری‌که یکی از زیباترین، مهیج‌ترین و اثرگذارترین عرصه‌های بین‌المللی، میدان رقابت‌های ورزشی است و بانوان محجبه ایرانی توانسته‌اند با حضور مقتدرانه خود در زمینه های مختلف ورزشی پیام اقتدار، استقلال و آزادی زنان مسلمان را که حیا را با هویت خود گره‌زده‌اند به جهانیان عرضه کنند.
وی ادامه داد: حجاب نماد بانوان ورزشکار ایرانی است و حضور بانشاط زنان در رشته‌های مختلف ورزشی به این معناست که زنان مستقل و آزاده می‌توانند با داشتن حجاب اسلامی به موفقیت‌های بزرگ دست یابند. بنابراین حجاب به معنای محدودیت زنان باحیای ایرانی نیست بلکه بدین معنی است که زنان می‌توانند بااقتدار در اجتماع حضور پیدا کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قدس ضمن دعوت تمامی ورزشکاران و جوانان درخواست داشت تا با حضور خود در تجمع مردمی حافظان حریم خانواده، بار دیگر اقتدار ورزشکاران محجبه و اسلامی را به جهان نشان داده و حمایت خود را در ترویج این امر مهم اعلام کنند.

 

راهکار مقابله با توطئه دشمن، نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب است

حسین چناقچی، رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس ضمن تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ غنی عفاف و حجاب در میان آحاد جامعه، اظهار داشت: یقینا دستور خداوند مبنی بر وجوب حجاب زنان، بخاطر فوایدی است که از این مسئله نصیب بشریت می‌شود و از طرفی بخاطر ضررها و آسیب هایی است که به دلیل بی حجابی، ممکن است به جامعه وارد شود. دشمنان انقلاب اسلامی در طی سال های اخیر به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر نمی‌توانند از طریق مرزهای زمینی، اقتصادی و سیاسی به ملت ایران ضربه بزنند و درصدد ضربه زدن به باورها و اعتقادات دینی و مذهبی افراد هستند و در این عرصه زنان و دختران کشور به مسائل اخلاقی و معنوی بسیار معتقد هستند اما بخشی از جوانان به دلیل ناآگاهی و قرار گرفتن در فضاهای پرورشی نامناسب امکان دارد از این طرح ها آسیب بینند.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان در قالب توطئه های فرهنگی به دنبال مقابله با فرهنگ غنی حجاب و عفاف است، افزود: نهادینه سازی این فرهنگ غنی مهم ترین راهکار مقابله با توطئه های دشمنان است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت از تجمع مردمی حافظان حریم خانواده تصریح کرد: ایستادگی و رویارویی زنان و مردان با ایمان و با عفت ایران اسلامی هجمه سنگین دشمن و توطئه آنها را خنثی کرده است و از این رو تمام تلاش رسانه های بیگانه و شبکه های غیررسمی مبتذل بیهوده خواهد بود و با وجود گستردگی نمی توانند در حجاب و عفاف زنان مسلمان تاثیر بگذارند.

 

حجاب، تضمین کننده سلامت جامعه و مصونیت آن در برابر تهاجمات فرهنگی است

حجت الاسلام و المسلمین علی مرادی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قدس با اشاره به اهمیت مسئله حجاب در قرآن کریم خاطر نشان کرد: خداوند در آیه ۲۶ سوره مبارکه اعراف می فرماید:”برای شما لباسی نازل کردیم که زشتی هایتان را بپوشاند و زینتی برایتان باشد”، این موضوع بیانگر این است که فطرت انسان میل به پوشش دارد و مسئله پوشش یک امر کاملا فطری است.

وی یاد آور شد: بعد از وقوع انقلاب اسلامی در ایران یکی از احکام اسلامی ای که احیاء شد مبحث پوشش هم برای مردان و هم برای زنان بود که از همان ابتدا علیرغم اقبال عمومی به این قضیه، مورد قبول برای بعضی از مخالفین نبود و همواره سعی و تلاش کردند تا در تخریب آن بکوشند که به فضل الهی هیچ گاه موفق نخواهند شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ضمن دعوت از تمامی مردان و زنان مؤمن شهرستان قدس تصریح کرد: با حضور و شرکت در این تجمع عظیم و با شکوه حافظان حریم خانواده می توانیم قدمی در راستای اعتلای فرهنگ والا و غنی عفاف و حجاب برداریم و همواره مبلغی برای این امر باشیم.

 

احترام و شخصیت بانوان با رعایت عفاف و حجاب اسلامی 

ماریا سادات رضوی، بخشدار مرکزی قدس با اشاره به اینکه اقدام هر حرکتی برای دفاع از زنان باید با رعایت و توجه به رکن اصلی آن یعنی عفاف باشد، اظهار داشت: عفت زن نباید در جامعه مورد بی اعتنایی قرار گیرد. عفت و حجاب زن تعالی شخصیت زن در چشم دیگران، حتی در چشم خود مردان شهوتران و بی‌بند و بار است و آنچه مایه احترام و شخصیت بانوان جامعه اسلامی است، عفاف و حجاب بانوان است.

بخشدار مرکزی شهرستان قدس ضمن اعلام حمایت مجموعه بخشداری از تجمع مردمی حافظان حریم خانواده، تصریح کرد: همه آحاد جامعه نسبت به رعایت، فرهنگ‌سازی و ترویج عفاف و حجاب اسلامی می‌بایست همکاری داشته باشند تا با جلوگیری از هجمه‌های فرهنگی بتوانیم از کانون خانواده صیانت کرده و موجب استحکام بنیان خانواده‌ها باشیم.

 

دفاع از عفاف و حجاب اسلامی، فریضه‌ای الهی است

شاهپور فلاحی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قدس، ضمن یادآوری بیست و یکم تیرماه، روز نکوداشت عفاف و حجاب به عنوان یکی از ارزش‌های بزرگ اسلامی و ایرانی اظهار داشت: عفاف و حجاب میراث ارزشمند معنوی است که از پسِ اعصار و قرون، با جانفشانی و مجاهدت مردان و زنانی مؤمن و خستگی‌ناپذیر به عصر و زمان ما رسیده و پاسداشت آن یک وظیفه‌ی انسانی و اسلامی است که همت و تلاش آحاد جامعه را می‌طلبد.

وی افزود: حجاب اسلامی جزء ضروریات دین مبین اسلام و از مؤکدات آیات و روایات معصومین علیهم‌السلام می‌باشد و این فریضه‌ی الهی موجب حفظ عزّت و کرامت زنان و مردان و تشخّص و ارزش‌گذاری به مقام زن مؤمن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی ایشان می‌شود. در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در قتل عام فرهنگی قصد دارند این عزّت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینتِ بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه‌ی اصلی به دوشِ خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند.

فلاحی ادامه داد: یک روز برادران و خواهرانِ انقلابی و مؤمن ما در مسجد گوهرشاد با نثارِ خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه‌ی رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی، بصیرت و معرفتِ دینی و تفکّر ناب اسلامی سلاحِ مبارزه و صیانت از عفّت و پاکی زنان و مردانِ ماست. نتیجه‌ی سهل‌انگاری و مسامحه در امرِ دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدّمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قدس تصریح کرد: فرماندهی انتظامی شهرستان قدس بنا بر احساس تکلیف در تجمع مردمی حافظان حریم خانواده حضور پر رنگ خواهد داشت و در روز عفاف و حجاب، حمایت خود را از این فریضه‌ی الهی اعلام می نمایند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=503084

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.