نقد داوری هفته پایانی لیگ برتر فوتبال ایران

  • کد خبر : 488262
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
نقد داوری هفته پایانی لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، هفته پایانی لیگ برتر ایران نیز برگزار شد تا لیگ برتر ایران هجدهمین قهرمان خود را نیز بشناسد. بدون شک داوری عضو لاینفک بازیهای فوتبال است و در این هفته نیز شاهد تصمیمات تأثیرگذار داوری بودیم. در همین خصوص تهران نیوز نقد داوری بازی‌های این هفته لیگ برتر را […]

نقد داوری

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، هفته پایانی لیگ برتر ایران نیز برگزار شد تا لیگ برتر ایران هجدهمین قهرمان خود را نیز بشناسد. بدون شک داوری عضو لاینفک بازیهای فوتبال است و در این هفته نیز شاهد تصمیمات تأثیرگذار داوری بودیم. در همین خصوص تهران نیوز نقد داوری بازی‌های این هفته لیگ برتر را از قاب برنامه شبهای فوتبالی و نظرات حسین عسگری از پیشکسوتان داوری کشور بررسی می‌کند.

پرسپولیس_ پارس جنوبی، اشکان خورشیدی

نقد داوری

مهمترین اتفاق این بازی مربوط به اواسط نیمه اول بود، جایی که ترابی با یک ارسال دقیق بودیمیر را در موقعیت گل قرار داد و این بازیکن نیز با تبحر خاصی توپ را به تور دروازه چسباند تا زننده پنجمین گل قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر باشد.

این صحنه به شدت مشکوک به آفساید بود اما آقای حسین عسگری با اشاره به جاگیری خوب کمک داور تصمیم او در عدم اعلام آفساید را تأیید می‌کند و هیچ آفسایدی را در این صحنه تشخیص نمی‌دهد.

یکی دیگر از صحنه‌های بازی در نیمه دوم بود که مهاجم پرسپولیس با فرار در فضای پشت مدافعان پارس در حال حرکت به سمت دروازه پارس بود که با تکل دروازه بان در بیرون محوطه سرنون شد و داور نیز ضمن اعلام خطا یک کارت به دروازه‌بان نشان داد که کارشناس داوری نیز این صحنه را تأیید کرد.

استقلال_سپیدرود، علیرضا فغانی

نقد داوری

نقد داوری این بازی بسیار سخت بود زیرا این دیدار مملو از اشتباهات داوری بود و فغانی خوش شانس بود که استقلال برنده از بازی خارج شد. اولین برخورد حساس بازی جایی بود که مدافع سپیدرودی‌ها در نزدیکی محوطه جریمه با روزبه چشمی برخورد کرد و فغانی خطا اعلام نکرد که طبق نظر حسین عسگری این صحنه کاملاً پنالتی است.

مورد بعدی بازی خطای پنالتی بود که داور مسابقه آن را اعلام کرد اما وریا غفوری نتوانست آن را گل کند که به اعتقاد کارشناس داوری به درستی پنالتی بود.

نیمه دوم بازی نیز در یکی از حملات استقلال توپ در داخل محوطه جریمه به دت بازیکن سپیدرود اثابت می‌کند که به گفته هر سه کارشناس چون دست درحالت طبیعی نبوده باید اعلام یک ضربه پنالتی به سود استقلال می‌شد که اعلام نشد.

تک گل سپیدرود دراین بازی نیز صحنه مشکوک دیگر بازی است که به اعتقاد هر سه کارشناس فرار بایرامی در میان مدافعان استقلال آفساید بوده و گل در شرایط سالم به ثمر نرسیده است.

فولاد_تراکتورسازی، پیام حیدری

پیام حیدری

دقایق ابتدایی بازی شوت اشکان دژاگه به مهاجم تراکتور می‌رسد و این بازیکن با یک ضربه نیم برگردان توپ را به تیرک دروازه فولاد می‌زند که توپ برگشتی با ضربه سردیگربازیکن تراکتوربه گل تبدیل می‌شود اما داور آن را آفساید و مردود اعلام می‌کند. به نظر حسین عسگری کارشناس باسابقه داوری اگرچه این صحنه کیفیت لازم را ندارد اما افساید به نظر نمی‌رسد تا یکی از گلهای تراکتوربه اشتباه مردود اعلام شده اشد.

صحنه مشکوک بعدی بر روی گل اول فولاد بود که تراکتوری‌ا اعتقاد به آفساید داشتند اما طبق نظر داور تصمیم داور درست بوده و گل در شرایط سالم به ثمر رسیده است.

البته این بازی یک گل آفساید دیگر نیز داشت که در آن پریرا با یک کنترل خوب و چرخش مناسب توپ را به مهاجم کناری می‌سپارد و این بازیکن نیز با یک پاس قطری مهاجم دیگر را صاحب موقعیت می‌کند اما داور آن را آفساید می‌داند که به اعتقاد آقای عسگری آفسایدی در کار نبوده است و گل کاملاً سالم به نظر می‌رسید.

نساجی_پیکان، سیدرضا مهدوی

سیدرضا مهدوی

اولین صحنه بازی مربوط به پاس در عمق بازیکن پیکان و فرار مهاجم این تیم است که تیم داوری با اعلام آفساید مانع از تک به تک بازیکن پیکان می‌شوند اما کارشناس داوری این تصمیم را اشتباه دانست.

نفت مسجد سلیمان_ذوب آهن، سیدمهدی سیدعلی

نقد داوری

در این بازی یک پنالتی به نفع نفت مسجد سلیمان اعلام شد که کارشناس داوری ضمن اشاره به کیفیت پایین تصاویر تلویزیونی و نزدیکی داور به صحنه اظهار نظردرباره این موضوع را سخت توصیف کرد و نظر داور در اعلام پنالتی را تأیید کرد.

ماشین سازی_پدیده، محمدرضا اکبریان

محمدرضا اکبریان

نقد داوری این بازی تنها یک صحنه مشکوک داشت که در آن  مهاجم ماشین در کورس با مدافع پدیده در گوشه محوطه سرنگون شد اما داور آن را پنالتی ندانست اما کارشناس داوری این صحنه را پنالتی دانست تا یک پنالتی ماشین در این بازی سوخته باشد.

 

 

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=488262

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.