نخستین غیور کیست ؟

  • کد خبر : 521925
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
نخستین غیور کیست ؟

امام جمعه بخش گلستان گفت: مسئولان شهرستان بهارستان باید خود را وقف خدمت به مردم کنند نه این‌که خود را بالاتر از آن‌ها بدانند.

حجت‌الاسلام احمد نورپور ، امام جمعه بخش گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس آیین و اندیشه شبکه خبری تهران نیوز با بیان درس‌های عاشورا اظهار داشت: یکی از درس‌های عاشورا را موضوع غیرت می باشد و آنچه که امروز جامعه ما بیش از گذشته به آن نیاز دارد بحث غیرت است.

وی با اشاره به این‌که اولین غیور خداوند متعال است، گفت: غیور یکی از صفات خداوند می باشد و لذا می بینیم خداوند حکیم با همه ارحم الراحمین بودنش در بعضی جاها از جمله در مقابل اعمال منافی عفت شدیدترین مجازات‌ها و احکام را صادر کرده که حاکی از همان غیور بودن خداوند است.

امام جمعه بخش گلستان در ارتباط با روایات ائمه در رابطه با موضوع مذکور عنوان کرد: غیرت بر سه قسم، غیرت ملی، دینی و ناموسی است و غیرت ملی یعنی به آب و خاک و مفاخر و شهدا و آزادگان خود عشق ورزیدن و تعصب داشتن که این موضوع جدای از بحث ملی گرایی است که یک تعصب کوکورانه می باشد، غیرت دینی بی‌تعصب نبودن در برابر ارزش‌های دینی است و غیرت ناموسی حریم قائل شدن و غیرت ورزیدن به اهل و عیال و خانواده در برابر دیدگان ناپاک است.

وی همچنین به وضعیت نامناسب آسفالت معابر شهرگلستان اشاره کرد و افزود: شورای اسلامی و شهرداری گلستان باید نسبت به لکه‌گیری معابر توجه ویژه داشته باشند و به طبع تمام مسئولان باید بدانند که باید خود را وقف خدمت به مردم کنند نه این‌که خود را بالاتر از آنان بدانند.

امام جمعه بخش گلستان در پایان باتوجه به این‌که خدمت به مردم شکر نعمت مسئولیت خواهد بود، خاطرنشان کرد: افرادی هم که به سمتی منصوب می شوند قاعدتاً باید از بنرهای تبریک وسیعی که زده می‌شود جلوگیری کنند چراکه آن افرادی که این نوشته‌ها را می‌زنند قطعاً توقعاتی هم دارند که بعضاً نامناسب است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=521925

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.