نجات یک گونه جغد کمیاب در شهر گلستان

  • کد خبر : 573195
  • ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
نجات یک گونه جغد کمیاب در شهر گلستان

رئیس سازمان آتش نشانی شهر گلستان گفت: یک گونه جغد کمیاب (جغد شاخ‌دار) که باعث وحشت شهروندان شده بود توسط نیروهای سازمان آتش نشانی نجات پیدا کرد.

محمد سلگی، مدیر سازمان آتش‌نشانی شهر گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به نجات یک جغد آسیب دیده در این شهر اظهار داشت: یک جغد کمیاب (جغد شاخ‌دار) که در میان شاخه‌های یک درخت گیر کرده بود و موجب وحشت ساکنین یک ساختمان شده بود، توسط مأموران سازمان آتش‌نشانی نجات داده شد.

وی با تاکید بر جزئیات نجات این جغد شاخدار در شهر گلستان گفت: به هنگام شکار چنگال‌های این جغد کمیاب در بین شاخه‌ها گیر کرده بود که به علت آسیب دیدن، توانایی رهاسازی خود و پرواز مجدد را نداشت.

مدیر سازمان آتش‌نشانی شهر گلستان در ارتباط با این‌که این جغد شاخ‌دار پس از بهبود چه آینده‌ای خواهد داشت، بیان داشت: نیروهای امدادی سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان بلافاصله این جغد را نجات و برای تمیز کردن پرها و تغذیه مناسب و رها سازی مجدد به سازمان آتش‌نشانی انتقال دادند.

حضور حیوانات مختلف به ویژه پرندگانی نظیر جغد در مناطق شهری شهرستان بهارستان امری غیرعادی تلقی نمی شود و بارها این حیوانات با گم کردن مسیر خود یا به دلیل آسیب دیدن وارد این مناطق شده‌اند که با اقدامات به موق آتش‌نشانان شهرستان نجات پیدا کردند و پس از بهبود یافتن در طبیعت رها شده‌اند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=573195

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.