آزاده دوران دفاع مقدس:

نباید شکایت دوست را نزد دشمن ببریم / تا زمانی که ایثار باشد ما پیروز هستیم

  • کد خبر : 615671
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
نباید شکایت دوست را نزد دشمن ببریم / تا زمانی که ایثار باشد ما پیروز هستیم
یکی از آزادگان جنگ هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: تنها چیزی که باعث پیروزی ما در دوران دفاع مقدس شد وجه ایثار بود؛ تا زمانی که ایثار باشد ما پیروز هستیم.

مصطفی سالاریه، آزاده جنگ هشت سال دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: در تاریخ ۱۵ دی ماه سال ۱۳۶۰ در منطقه شیا کوه گیلان غرب توسط رژیم بعث اسیر شدم.

وی با بیان این‌که با وجود ایثار ما پیروز می‌شویم، گفت: تنها چیزی که باعث پیروزی ما در دوران دفاع مقدس شد وجه ایثار بود؛ تا زمانی که ایثار باشد ما پیروز هستم؛ اگر مردم به صورت جمعی باشند ما موفق می شویم و اگر کسی خودش به تنهایی بخواهد کاری کند با شکست مواجه خواهیم شد.

آزاده جنگ هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: از ابتدای جنگ اگر حضور مردم، شعار ایثارگری و شهادت نبود انقلاب و جنگ ما پیروز نمی‌شد؛ امروزه در این برهه سخت که از تحریم در شرایط تهدید قرار گرفتیم اگر باز هم ایثارگری‌های مردم نبود کشور ما به سوی آمریکا سوق پیدا می‌کرد و آمریکا بر ما چیره می‌شد.

وی بیان داشت: اگر مردم صبور باشند و مخالفت‌های خود را آشکارا بروز ندهند تا دشمن شاد نشود قطعاً پیروز می شویم؛ اگر دو امر ایثار و شهادت که سبب پیروزی ما شد و ان‌شاءالله خواهد شد را داشته باشیم یقیناً همه کشورها با ما همراه می‌شوند.

سالاریه با اشاره به یکی از خاطرات زمان جنگ اظهار داشت: روزی که با ابوترابی رئیس آزادگان در عملیاتی بودیم عراقی‌ها نیروهای ما را مورد هدف قرار دادند؛ بعد از گذشت ۴۵ روز صلیب سرخ نزدِ ما آمد؛ از ما پرسیدند که مشکلات شما چیست و ما هم گفتیم که ما بزرگ و رئیس داریم که حتی در آنجا هم ما مسئله ولایت را دنبال کردیم و ابوترابی ولایتِ ما در آن زمان و آن مکان بود.

وی در ادامه افزود: ابوترابی در پاسخ به نیروهای صلیب سرخ گفت “ما مسلمان هستیم و شکایت خود را نزد غیر مسلمان (صلیب سرخ) نمی‌بریم”؛ این سخن ابوترابی به معنی تائید عراقی‌ها نبوده بلکه سبب بها دادن به رزمندگان هم بود؛ ما نباید شکایت دوست را نزد دشمن ببریم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615671

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.