میرمعینی در گفت‌وگو با «تهران نیوز» تاکید کرد:

ناکارآمدی و ضعف دولت در مدیریت بازار سرمایه عیان شد

  • کد خبر : 613409
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
ناکارآمدی و ضعف دولت در مدیریت بازار سرمایه عیان شد
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: افت بدون دلیل شاخص بورس نتیجه ناکارآمدی و ضعف دولت در مدیریت بازار سرمایه بود.

سیدحمید میرمعینی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به این‌که نهایت مرز حمایتی بازار شاخص یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد است، اظهار داشت: از اوایل هفته آینده بازار سبزپوش تثبت خواهد شد اما ناکارآمدی دولت در مدیریت بازار سرمایه از ذهن سهام‌داران پاک نمی‌شود.

وی با بیان این‌که اگر نرخ ارز افزایش یابد به‌دنبال آن شاهد صعود شاخص بورس خواهیم بود، گفت: شرکت‌های حقوقی‌ فعال در بورس با خرید سهام فروشندگان حقیقی به نوعی چتر حمایت خود را روی بازار باز کردند تا باز هم بازار سرمایه روزهای سبزپوشی را تجربه کند.

بیشتر بخوانید:

میرمعینی افزود: صحبت‌های دولت مبنی بر حمایت از بازار سرمایه تنها در شعارهای زیبا خلاصه شده است اما در عمل هرجا که دولت صحبت از حمایت از بورس کرد شاهد نزول ارزش سهام در بازار سرمایه بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد حقیقی که سهام خود را حتی با ضرر در بازار سرمایه به‌دلیل ترس از زیان‌های بیشتر فروخته‌اند و نقدینگی خود را در بازار ارز وارد کرده‌اند به‌طور قطع در روزهای آینده به بورس باز خواهند گشت.

وی گفت: بازار سرمایه هنوز جذابیت خود را برای سرمایه‌گذاران دارد و به‌طور قطع شاخص بورس تا پایان سال ۱۳۹۹ حداقل از رقم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد عبور خواهد کرد به شرطی تصمیم‌های خلق‌الساعه دولت و ناهماهنگی وزارتخانه‌های دولتی همچون وزارت اقتصاد و نفت استمرار نداشته باشد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=613409

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.