ناتوانی سازمان ملل در احقاق حقوق ملت فلسطین

  • کد خبر : 615602
  • ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷
ناتوانی سازمان ملل در احقاق حقوق ملت فلسطین
رئیس جمهور تونس در مراسم ویدئو کنفرانسی سالروز تاسیس سازمان ملل از ناتوانی سازمان ملل در احقاق حقوق ملت فلسطین انتقاد کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، «قیس سعید» رئیس جمهور تونس گفت که در طول عمر سازمان ملل تاکنون ملت فلسطین به حق خود درباره سرزمینشان دست نیافته‌اند. رئیس جمهور تونس از ناتوانی سازمان ملل در احقاق حقوق ملت فلسطین انتقاد کرد.

رئیس جمهور تونس این اظهارات را طی نطقی در جلسه بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس سازمان ملل که از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور رهبران و نمایندگان کشورها برگزار شده است، بیان داشت.

قیس سعید  بر اساس کلیپ ویدیویی سخنرانی وی که اواخر عصر دوشنبه در صفحه ریاست جمهوری تونس در فیس بوک  منتشر شد، گفت: «زمان آن رسیده است که با هم درباره آینده بشریت به طور کلی فکر کنیم و بی عدالتی نسبت به هر انسانی در جهان را برطرف کنیم».

رئیس جمهور در این نطق ابراز تأسف کرد که بسیاری از حقوق، راه اجرای خود را پیدا نکرده اند و از جمله آن حق مردم فلسطین در سرزمین خودشان است.

سعید افزود: «بسیاری از حقوق هنوز تحقق نیافته است. جهان امروز به مللی متحد نیاز دارد، چیزی که در منشور این سازمان هم به آن اشاره شده است».

رئیس جمهور تونس با بیان اینکه طی سال‌ها و دهه‌های آتی شاهد تغییرات زیادی خواهیم بود، گفت: سازمان ملل متحد باید تحت ارزش‌های جدید متحدتر باشد؛ زیرا همه بشریت وارد مرحله جدیدی از تاریخ شده است.

سعید در پایان ضمن تاکید بر اینکه روابط بین الملل را نمی توان با همان اصولی که در طی قرن گذشته و قرون گذشته دنبال می‌شد، اداره کرد، گفت: شکی نیست که سازمان ملل متحد با ساختارها و نهادهای مختلف خود به زودی  تاریخ جدیدی را برای کل بشریت ایجاد می‌کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615602

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.