«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

موافقت وکلای ملت با کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی

  • کد خبر : 616725
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
موافقت وکلای ملت با کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ۲۱۳ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر در صحن با کلیات طرح تأمین کالاهای اساسی موافقت کردند.

طرح تأمین کالاهای اساسی چیست؟

طرح تأمین کالاهای اساسی، طرحی است که براساس آن دولت مکلف می‌شود به منظور تأمین بخشی از نیاز‌های معیشتی خانوار‌ها به‌ویژه خانوار‌های کم‌برخوردار مبلغی را به عنوان اعتبار به کارت یارانه نقدی سرپرست خانوار واریر کند.

همچنین براساس این طرح ۶۰ میلیون ایرانی یارانه معیشتی غیرنقدی دریافت می‌کنند که این مبلغ از محل بودجه سال ۹۹ در نظر گرفته شده است و قرار است در نیمه دوم سال جاری اجرا شود و البته این طرح نبرای اجرا یازمند ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه است.

همچنین از ۶۰ میلیون ایرانی که مشمول این طرح هستند، ۲۰ میلیون نفر از این افراد ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان و ۴۰ میلیون نفر نیز ماهیانه ۶۰ هزار تومان به صورت بُن کالایی این مبلغ را دریافت خواهند کرد و به‌طور کلی طرح تأمین کالاهای اساسی بیش از هفت دهک جامعه را تحت پوشش قرار خواهد داد.

مفتح: طرح تأمین کالاهای اساسی از نظر اعتبار مشکلی ندارد

محمدمهدی مفتح درباره این طرح گفت: در شرایط کنونی وضعیت اقتصادی کشور به دلیل جنگ ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، نامناسب است و مردم با مشکلاتی چون افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها مواجه هستند.

وی با بیان اینکه مطابق با این طرح قرار است که کالاهای اساسی با قیمت معقول در اختیار مردم قرار گیرد، عنوان کرد: مجلس تاکنون جلسات متعددی با حضور کارشناسان مختلف برای بررسی طرح تأمین کالاهای اساسی برگزار کرده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: طرح تأمین کالاهای اساسی از نظر اعتبار مشکلی ندارد و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه کاملاً به این مسئله توجه داشتند که منابعی را در نظر نگیرند که تورم‌زا باشد.

مفتح اظهار کرد: افراد مشمول طرح تأمین کالاهای اساسی حدود ۶۰ میلیون نفر هستند که این افراد شناسایی شده اند و بعد از تصویب و اجرای قانون نیاز به بررسی و شناسایی مجدد نیست.

وی گفت: در کل حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده که ۳۰ هزار میلیارد تومان آن برای تأمین کالاهای اساسی، ۱۰ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، لشکری و کشوری و ۱۰ هزار میلیارد تومان هم برای کمک به اجرای طرح‌های عمرانی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616725

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.