مواردی که درباره پیاز نمی دانید

  • کد خبر : 588687
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
مواردی که درباره پیاز نمی دانید

پیاز یکی از مواد غذایی است که تقریبا برای همه غذاها از آن استفاده می کنیم. با این حال، نکته‌هایی در مورد پیاز وجود دارد که ممکن است از آن ها بی خبر باشید.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز به نقل از ایران ناز، پیاز یکی از مواد غذایی است که تقریبا برای همه غذاها از آن استفاده می کنیم. با این حال، نکته‌هایی مواردی که درباره پیاز وجود دارد که ممکن است از آن ها بی خبر باشید.

 

پیاز نیز همانند موسیر، تره‌فرنگی و تره وحشی از خانواده سیر است. انواع مختلفی از پیاز وجود دارند؛ اما به ندرت پیش می‌آید که آن‌ها را با نام متفاوت بشناسیم. به جای این که نام خاص هر کدام را بدانیم، معمولاً پیازها را بر اساس ویژگی‌هایی همچون رنگ (قرمز، سفید یا زرد)، طعم (پیاز شیرین) یا اندازه (پیازچه) دسته‌بندی می‌کنیم.

 

پیازهای انباری
پیازهایی که بر اساس رنگ دسته‌بندی می‌شوند، پیازهای انباری نام دارند. این پیازها معمولاً در فصل پاییز برداشت می‌شوند. با این حال ممکن است در فصل‌های دیگر نیز برداشت شوند.

 

مواردی که درباره پیاز شیرین
پیازهای شیرین پیازهایی هستند که طعم آن‌ها کمتر است؛ اما الزاماً شیرین‌تر از پیازهای انباری نیستند. این پیازها برخلاف پیازهای قرمز، زرد و سفید تنها در فصل خاصی وجود دارند.

 

پیازهای کوچک
معمولاً این پیازها تحت عنوان پیازچه شناخته می‌شوند.

 

چگونه پیازها را نگه‌داری کنیم؟
معمولاً افراد دوست دارند که پیاز سفت باشد. برای این که پیازها سفت بمانند، آن‌ها در جای تاریک و خنکی که جریان هوا از آن می‌گذرد، نگه‌دارید. همچنین پیاز را کنار سیب‌زمینی نگذارید. پیازهای شیرین ماندگاری کمی دارند، بنابراین آن‌ها را سریع استفاده کنید یا در یخچال نگه‌دارید. زمانی که پیاز را بردید، نصفه دیگر را داخل کیسه پلاستیکی بپیچید و در یخچال دور از سایر مواد غذایی بگذارید.

 

پس از گذشت مدتی، پیازهای آشپزخانه کم‌کم جوانه می‌زنند. شما می‌توانید از این جوانه‌ها نیز در پخت‌وپز استفاده کنید. اگر این کار را نمی‌کنید، می‌توانید آن‌ها را جدا کرده و دور بریزید. گاهی اوقات نیز پیاز کپک می‌زند، از آنجا که پیاز لایه‌لایه است، می‌توانید لایه خراب را جدا کرده و از باقی‌مانده استفاده کنید.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=588687

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.