مهاجمان خارجی سرخابی به خانه برمی‌گردند !؟

  • کد خبر : 530754
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
مهاجمان خارجی سرخابی به خانه برمی‌گردند !؟

بعد از گذشته ۶ هفته از مسابقات لیگ برتر ظاهراً کادرفنی و مدیریت باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به این نتیجه رسیدند که مهاجمان خارجی آنها کیفیت لازم را ندارند و قصد کنار گذاشتن آنها را دارند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، موضوع خریدهای عجیب و غریب خارجی در فوتبال ایران به یکی از تکراری‌ترین داستان‌های لیگ تبدیل شده به طوری که اگر تیمی بازیکن باکیفیت خارجی جذب کند جای تعجب دارد. در این میان اما اوضاع سرخابی‌ها از همه بدتر است و چند سال است که بازیکنان بی کیفیت خارجی در این دو تیم رفت و آمد دارند. امسال هم انگار این سناریو در حال تکرار شدن است و هنوز چیزی از شروع لیگ نگذشته که از دو باشگاه خبر می‌رسد مهاجمان خارجی سرخابی ها به زودی راهی خانه‌های خود خواهند شد.

در فصل نقل و انتقالات آبی‌ها به سراغ شیخ دیاباته رفتند و از او به عنوان یک مهاجم قاتل یاد کردند که آسمان محوطه جریمه را تسخیر می‌کند و اجازه نفس کشیده به مدافعان رقبا را نمی‌دهد اما قضیه کاملاً برعکس شد و در طی ۴، ۵ هفته ابتدایی جز مصدومیت چیزی از این آقای مهاجم دیده نشد تا دست استراماچونی خالی‌تر از همیشه باشد.  درباره براندائو هم این مسئله به شکل دیگری تکرار شد و آنچه که در مورد او به عنوان یک مهاجم تکنیکی و برزیلی گفته می‌شد به سراب تبدیل شد.

مهاجمان خارجی سرخابی

هواداران، مدیریت و کادر فنی دو تیم امیدوار بودند تا این دو مهاجم بتوانند خود رابا شرایط فوتبال ایران تطبیق دهند اما خبری از این مسئله نشد و هر دو باشگاه متوجه اشتباه بزرگ خود شدند. استقلال طی سالهای اخیر کم از این دست گلها نداشته که بعد از یک نیم فصل حضور در تیم مجبور به خداحافظی آنها شده باشد. آن‌ها سال گذشته نیز با خرید مارکوس نیومایر و الحاجی گرو شاهکار خریدهای خارجی خود را نشان دادند و در نهایت نیز با هزینه گزافی آنها را مجبور به فسخ قرار داد کردند.

باشگاه استقلال در نیم فصل دوم فصل قبل نیز یک شاهکار دیگر به ثبت رساند و اقدام به جذب منشاء و ایسما کرد که عملاً چیز خاصی از آنها دیده نشد تا این دو مهاجم آفریقایی نیز مجموعه ۶، ۷ میلیارد تومانی از استقلال بگیرند تا قرارداد خود را فسخ کنند. استقلال فصل گذشته چیزی در حدود ۱۷ میلیارد تومان بابت قطع همکاری با ۴ بازیکن خارجی هزینه کرد که یک شاهکار مدیریتی بی سابقه بود.

حالا ظاهراً مدیران استقلال امسال هم همین رویه را ادامه دادند و در گام نخست دیاباته‌ای را جذب کردند که ۵۵۰ هزار دلار ارزش دارد و در صورت فسخ قرار داد حداقل نیمی از این رقم را باید پرداخت کنند و تازه به سراغ مهاجم جدید بروند که معلوم نیست چه عجوبه‌ای از کار در بیاید.

 

بیشتر بخوانید: 

خیز سرخابی‌ها برای مهاجم ایرانی شارلوا

۲ مهاجم سرشناس در راه استقلال

 

در پرسپولیس هم اوضاع بهتر از این نیست البته که مدیران این باشگاه بعد از قضیه بازیکنان اوکراینی کمی محتاط شدند و مثل مدیران رقیب بی‌محابا عمل نمی‌کنند اما آنها نیز در قضیه منشاء و بودیمیر مبالغی را پرداخت کردند که بازده‌ای آن بسیار اندک بود و حالا هم موضوع مهاجم برزیلی آنها رو بورس است. ظاهراً براندائوی برزیلی با قراردادی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار به این تیم ملحق شده است و طی این چند هفته حتی یک واکنش مثبت تهاجمی نداشته و فقط باعث لو دادن توپ‌ها شد تا باز هم یاد و خاطره دی کارموی برزیلی که بعد از رفتن از پرسپولیس مشخص شد در برزیل پرنده فروشی داشته برای هواداران و رسانه‌ها زنده شود.

حالا خبر رسیده وزارت ورزش هم از خرید این دو باشگاه راضی نیست و فتحی و انصاری‌فرد را تحت فشار گذاشته است تا تکلیف این دو بازیکن را مشخص کنند. طبق اخبار واطله مدیران دو باشگاه هم به این نتیجه رسیده‌اند هر زمان جلوی ضرر را بگیرند سود است و برای کنار گذاشتن این دو بازیکن دست به کار شدند هر چند که اگر براندائو و شیخ دیاباته در ادامه فصل هم عملکرد خوبی نداشته باشند به احتمال فراوان تا نیم‌فصل پای قراردادشان هستند و بعد از این تاریخ با دریافت حداقل نیمی از قرارداد خود راه جدایی پیش بگیرند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=530754

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.