اتمام ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان گلستان تا پایان سال

  • کد خبر : 534965
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
اتمام ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان گلستان تا پایان سال

مدیرکل بنیادمسکن گلستان از پایان ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان گلستان تا آخر سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مدیرکل بنیادمسکن گلستان از پایان ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان گلستان تا آخر سال ۹۸ خبر داد.

زمان پایان ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان گلستان

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان استان تا پایان امسال به اتمام می‌رسد. محمدتقی زمانی‌نژاد شامگاه سه‌شنبه در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان اظهارداشت: در اثر وقوع طوفان، رانش زمین و سیل در استان ۲۱ هزار و ۱۰۰ واحدمسکونی در مناطق شهری و روستایی دچار خسارت شد.

پایان ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان گلستان تا آخر امسال

وی افزود: همه ۱۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی که در سیل دچار خسارت شده بود، تعمیر و تحویل مردم شده است.

مدیرکل بنیادمسکن استان بیان داشت: در این حوادث ۷ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی نیز خسارت صددرصدی دید که از نظر کارشناسان ارزیاب، تخریبی بود. از این تعداد ۶ هزار و ۵۳۰ واحدمسکونی پی کنی شد. هم چنین ۴ هزار و ۹۳۰ واحد نیز در مرحله فونداسیون و ۳ هزار و ۶۰۰ واحد نیز در مرحله اسکلت‌زنی قرار دارد.
وی گفت: همانطور که به مردم قول دادیم ساخت منازل مسکونی تخریبی در مناطق سیل‌زده استان تا پایان امسال به اتمام می‌رسد. در همین زمینه ۲ هزار واحد مسکونی نیز تا پایان آبان ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

زمانی‌نژاد درباره وضعیت خانواده‌های سیل زده‌ای که در چادرها ساکن هستند، خاطرنشان کرد: به همه خانواده‌های شهری که مسکن آنها در اثر سیل تخریب شده بود مبلغ ۱۲ میلیون تومان بلاعوض به عنوان کمک هزینه اجاره و در روستاها نیز نصف این مبلغ پرداخت شده است.

وی گفت: منازل مسکونی خانواده‌هایی که در چادر سکونت دارند عمدتا در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و به زودی این واحدها ساخته و تحویل آنان خواهد شد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534965

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.