مقایسه صنعت خودرو ایران و ترکیه

  • کد خبر : 524856
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
مقایسه صنعت خودرو ایران و ترکیه

ترکیه در نیمه نخست امسال به بیش از ۱۷۰ کشور معادل ۱۳ میلیارد دلار صاردات وسایل نقلیه موتوری انجام داده است.

حسین سلاح ورزی، نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران در یادداشتی به شبکه خبری تهران نیوز به بررسی و مقایسه وضعیت صنعت خودرو ایران و ترکیه پرداخته که به شرح ذیل است.

ایران و ترکیه

حتما همه آن پوستر مشهور مقایسه عاقبت نقد فروشی و عاقبت نسیه فروشی را به خاطر دارید که در سال‌های دور زینت تقریبا هر دکانی بود.

مقایسه وضعیت ما و ترکیه در صنعت خودرو، چیزی شبیه به آن پوستر است. می شود اسمش را گذاشت عاقبت حمایتگرایی و عاقبت بازار آزاد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی: ترکیه در نیمه نخست امسال به بیش از ۱۷۰ کشور معادل ۱۳ میلیارد دلار صاردات وسایل نقلیه موتوری انجام داده است.

بر اساس این گزارش، برندهای معروف خودروسازی فیات، رنو، فورد، تویوتا و هیوندای که کارخانه‌های تولیدی آن‌ها در ترکیه قرار دارد، خودروهای تولید شده را اغلب به بازار اروپا می‌فروشند.

بیشترین صادرات خودروی ترکیه در نیمه نخست امسال به کشورهای آلمان و فرانسه انجام شده است.

در آن سوی تصویر ما هم برای کسب درآمد ارزی همچنان گرفتار صادرات نفتیم و برای قطع نشدن جریان آن بر اثر تحریم ها، زمین و زمان را به هم می‌دوزیم البته خودروساز حمایت شده، پس از چهل سال توانمندسازی! خودروهای نیم ساخته اش لنگ قطعاتی است که باید می رسیده اما در تور تحریم گرفتار شده است. لذا بازار صنعت خودرو  تشنه است و انبوه خودروهای نیمه تمام در پارکینگ‌ها خاک می‌خورد.

بیشتر بخوانید:

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=524856

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.