مقام آمریکایی: فعال‌سازی مکانیسم ماشه حق ما بود

  • کد خبر : 615460
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
مقام آمریکایی: فعال‌سازی مکانیسم ماشه حق ما بود
یک مقام وزارت خارجه آمریکا با بیان اتهامات همیشگی علیه ایران، مدعی ادامه‌دار بودن تحریم‌ها تا تغییر رفتار ایران در منطقه شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، «ساموئل وربر» سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا در گفت‌و‌گویی با تکرار سخنانی پیشین خود علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت توافق هسته‌ای نتوانست جلوی اقدامات تهران را بگیرد و بازگشت تحریم‌ها و فعال‌سازی مکانیسم ماشه حق آمریکا بود.

او در گفت و‌گو با شبکه العربیه، گفت که آمریکا تلاش می‌کند عرصه را بر ایران و همپیمانانش در جهان تنگ کند و با کوچک‌تر شدن اقتصادی ایران و خروج شرکت‌های خارجی «منابع تأمین مالی عملیات‌های تروریستی» نیز خشک شده است و تحریم‌ها تا تغییر رفتار ایران ادامه دارد.

وربر با تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان، دیگر گروههای مقاومت را نیز «تروریست‌های مورد حمایت ایران» نام نهاد و افزود: «مکانیسم ماشه حق ما بود و ایالات متحده آماده گفت و‌گو برای تحقق مسیر جدیدی در خاورمیانه است.»

این مقام آمریکایی همچنین ادعا کرد که تحریم‌های ضد ایرانی موجب امن‌تر شدن منطقه غرب آسیا خواهد شد و توافق هسته‌ای موفق به چنین دستاوردی نشد و نتوانست به قول وی مانع اقدامات ایران شود.

سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجه آمریکا در ادامه دیگر کشورهای جهان را به مجازات در صورت نقض تحریم‌های ضد ایرانی تهدید کرد و بدون اشاره به عدم همراهی کشورهای جهان با بازگشت تحریم‌های سازمان ملل، گفت که این تحریم‌ها پیش از این موافقت جهانی را کسب کرده‌اند.

«ساموئل وربر» همینطور مدعی شراکت آمریکا و کشورهای اروپایی در خصوص مقابله با «اقدامات ایران در منطقه» شد بار دیگر گفت که ترامپ اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نمی دهد.

اظهارات این مقام آمریکایی در خصوص لزوم بازگشت تحریم‌های غیر قانونی ضد ایرانی در حالی است تمامی کشورهای عضو دائم شورای امنیت و کشورهای عضو برجام آمریکا را فاقد حق فعال‌سازی مکانیسم ماشه دانسته‌اند. امروز نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در«وین» تأکید کرد ایالات متحده از این واقعیت به خشم آمده که کسی این کشور را به عنوان عضو برجام با قابلیت استناد به مکانیسم ماشه به رسمیت نمی‌شناسد.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615460

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.