«تهران نیوز» در گفت‌وگو با افتخاری بررسی کرد؛

عملکرد ۷ ساله دولت در حوزه فرهنگ / مظلومیت فرهنگ در دولت روحانی بیش از گذشته بود

  • کد خبر : 619267
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۴:۵۷
عملکرد ۷ ساله دولت در حوزه فرهنگ / مظلومیت فرهنگ در دولت روحانی بیش از گذشته بود

یک فرهنگی در خصوص عملکرد هفت ساله دولت روحانی در حوزه فرهنگ گفت: در این دولت فرهنگ نسبت به دوره‌های قبل مظلوم‌تر واقع شد.

لاله افتخاری، نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و فعال فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز درباره عملکرد هفت ساله دولت روحانی در حوزه فرهنگ اظهار کرد: فرهنگ همیشه مظلوم بوده و در دوره ریاست جمهوری آقای روحانی مظلوم‌تر هم شده است.

کاهش بودجه‌های فرهنگی در دولت تدبیروامید

وی گفت: چه در بحث بودجه‌های فرهنگی و چه در نوع نگرش به مقوله فرهنگ، دولت کم‌کاری داشته و تمام آثار و تبعات آن در جامعه قابل مشاهده است.

این کارشناس مسائل فرنگی تأکید کرد: یکی از اقشاری که می‌توانند در اداره و هدایت فرهنگ جامعه تأثیرگذار باشند، زنان هستند. درواقع زنان فرماندهان فرهنگی و پرچم‌داران پیشرفت فرهنگی کشور محسوب می‌شوند که متأسفانه تأثیرگذاری این قشر از سوی دولت آقای روحانی مورد غفلت و کم‌توجی قرار گرفته‌اند.

افتخاری با  بیان این مطلب که در حوزه مسائل خانواده دولت روحانی برنامه‌ریزی‌ دقیقی برای استحکام  بنیان خانواده انجام نداد، افزود: حتی گاهی اوقات شاهد اجرای آشکار و پنهان سیاست‌های دشمنان اسلام و بشریت بودیم.

بیشتر بخوانید:

اظهارنظرهای آمیخته به انحراف

وی بیان کرد: همچنین در دولت آقای روحانی، برخی اظهارنظرهای فرهنگی مطرح شده که با انحراف همراه بوده و آسیب‌رسان فعالیت‌های فرهنگی جامعه محسوب می‌شود.

این فعال فرهنگی گفت: متأسفانه بودجه فعالیت‌های قرآنی طی سال‌های گذشته به شدت کاهش پیدا کرده است که این رفم در بودجه جدود ۱۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، اما به ۲۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

نگاه پادگانی دولت به فرهنگ

افتخاری با بیان این مطلب که رئیس جمهور به‌عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی احکام برخی از مسئولان شوراها را صادر نکرده است، خاطرنشان کرد: وظیفه اولیه رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی همین است و یا حتی گاهی اوقات جلسات شورا تشکیل نشده و یا گاهی برخوردهای سلبی با برخی از اعضای این شورا صورت گرفته و نگاه نظامی و پادگانی نسبت به آنها صورت گرفته است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=619267

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.