مصیبت‌های جهانی نیازمند همبستگی جهانی است

  • کد خبر : 573091
  • ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
مصیبت‌های جهانی نیازمند همبستگی جهانی است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مردم ایران با دولت و ملت در سطح شهرداری تهران اعلام همبستگی کردند و نشان دادند که کرونا ملیت و مرز و جغرافیا و دین و عقیده نمی‌شناسد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در حاشیه ویدئو مپینگ برج آزادی با موضوع کرونا به‌مناسبت روز جهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: ضمن تشکر از شهرداری کلانشهر تهران که همیشه در مسایل بین‌المللی پیشگام هستند حرکت ویدئو مپینگ بسیار خوب است.

وی گفت: ویدئو مپینگ در چین و ووهان انجام شد که بازتاب خیلی خوبی داشت. این حرکت فرهنگی که جنبه بین‌المللی دارد در نوع خود بی نظیر است و تقریباً همه کشورهای جهان در حال حاضر درگیر کرونا هستند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی وزارت امور خارجه به همبستگی و همکاری مردم با شهرداری اشاره کرد و افزود: مردم ایران با دولت و ملت در سطح شهرداری تهران اعلام همبستگی کردند و نشان دادند که کرونا ملیت و مرز و جغرافیا و دین وعقیده نمی‌شناسد و همه را درگیر خود کرده است و این حرکت یک پیام دیگر برای کسانی دارد که به‌دنبال سیاسی کردن ویروس کرونا هستند.

وی خاطرنشان کرد: مصیبت‌های جهانی و گرفتاری‌های جهانی نیازمند همبستگی جهانی است و کسی نمی‌تواند به‌صورت جزیره‌ای عمل کند. بلایایی مثل کرونا و تروریسم مواردی هستند که دنیا درگیر آن است و اگر بخواهند ریشه‌کن شود لازم است همبستگی جهانی با یکدیگر داشته باشیم.

 سید عباس موسوی

سخنگوی وزارت خارجه در ارتباط با تاثیر تحریم‌ها بر درمان ویروس کرونا بیان داشت: تحریم‌ها در این شرایط بحرانی روند درمان را سخت‌تر کرده است. هنوز ما در درگیر تحریم‌ها هستیم و به صراحت اعلام کردند که تحریم‌ها را کم نخواهند کرد تابه اصطلاح فشار بیشتری بر ملت ایران وارد کنند و حرفی است که عملاً و رسماً از قول مقامات آمریکایی زده شده است.

موسوی در بخش پایانی گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز عنوان کرد: از تمام دولت‌ها و ملت‌هایی که به ایران در حد وسع خود کمک کردند تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=573091

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.