کارشناس مذهبی:

مصادیق کرامت در زندگی امام حسن (ع) / مردم گرایش به خوبی دارند

  • کد خبر : 619692
  • ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
مصادیق کرامت در زندگی امام حسن (ع) / مردم گرایش به خوبی دارند
کارشناس مذهبی گفت: به نظر بنده بسیاری از افراد تلاش خود را می کنند تا خوب باشند اما گاهی وقت ها ممکن است که اتفاقات سیاسی، اقتصادی و غیره اثر بگذارند و در یک دوره زمانی این گرایش به خوبی را در افراد کم رنگ کند.

حجت‌الاسلام محمدابراهیم سراج، کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس آیین و اندیشه شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: «ائمه کُلُّهُم نورٌ واحِدٌ»، ائمه اطهار علیهم‌السلام در اخلاق، دیدگاه‌های نظری و عرفانی و صفات نیکو انسانی در یک سطح قرار دارند و همه کریم و بخشنده بودند اما گفته شد ظهور و بروز برخی صفات در زندگی بعضی از ائمه بیشتر بوده است.

وی گفت: ظهور و بروز کرامت در زندگی امام حسن مجتبی علیه‌السلام به شکل‌های مختلف و کمک‌هایی که به خانواده خود و مردم نیازمند داشتند بیشتر بود به همین دلیل به ایشان کریم اهل بیت علیهم‌السلام می‌گویند.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: فطرت انسان گرایش به خوبی‌ها دارد و اگر این فطرت با راهنمایی پیشوایان دین همراه شود راه خودش را بهتر پیدا می‌کند؛ گرایش به اخلاق در همه انسان‌ها وجود دارد؛ فطرت اخلاق‌مدارانه مردم ما با هدایت‌های اخلاقی پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم همراه شده است.

وی بیان داشت: قطعاً مردم طالب این هستند که خوب باشند؛ به نظر بنده بسیاری از افراد تلاش خود را می‌کنند تا خوب باشند اما گاهی وقت‌ها ممکن است که اتفاقات سیاسی، اقتصادی و … اثر بگذارند و در یک دوره زمانی این گرایش به خوبی را در افراد کم‌رنگ کند اما این یک امر ذاتی است؛ مردم تلاش می‌کنند که خوب باشند اما این خوب بودن در بعضی افراد بیشتر و در بعضی دیگر کمتر است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=619692

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.