اولین مصاحبه محسن افشانی پس از تحمل ۴ ماه حبس

  • کد خبر : 535176
  • 23 اکتبر 2019 - 15:07
اولین مصاحبه محسن افشانی پس از تحمل ۴ ماه حبس

در اولین مصاحبه محسن افشانی در زندان وی از اینکه به او اجازه مرخصی نداده‌اند ابراز گله‌مندی کرد و گفت: در لیست عفوخوردگان عیدغدیر هم بودم که مرا خط زدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسن شمشادی خبرنگار مطرح صدا و سیما که در فضای مجازی هم فعالیت چشمگیری دارد، این بار از اولین مصاحبه محسن افشانی روایت می‌کند.

حسن شمشادی در کانال تلگرامی‌اش این متن را منتشر کرد: دیشب گفتگویی تلفنی داشتم با محسن افشانی بازیگر که چند ماه است با یک حکم قضایی، دوران محکومیتش را در زندان بسر می برد. بدون دخل و تصرف در آنچه ایشان گفت، مهم‌ترین بخش های گپ و گفت ۲۵ دقیقه‌ای ام را با او منتشر می‌کنم با امید به اینکه دستور بررسی وضعیت ایشان از سوی عالی‌ترین مقام قضایی صادر شود.

من محسن افشانی، به خاطر یک قصور قانونی، ترجمه و گزارش اشتباه، قصور تحقیقاتی بازپرس و کیفرخواستی که براساس آن‌ها صادر شده است به تحمل یک سال حبس محکوم شده‌ام و هم اکنون چهار ماه است در زندانم.

 

بیشتر بخوانید: فیلم رقص جنجالی محسن افشانی و همسرش

 

این پرونده از اساس دارای اشکال است و وکیل من در لایحه دفاعیه به آن‌ها اشاره کرده است. در این پرونده هیچ اثری از نظر کارشناسی پلیس فتا وجود ندارد.

این محکومیت مربوط به انتشار یک فیلم درفضای مجازی است که مربوط به دو سال پیش است و ربطی به آن ویدیوی که پس از آن بازداشت شدم ندارد. (تصاویری که در آن به هنگام خواندن یک ترانه در خودرو، سلاح را نشان داده بودم).

 

مصاحبه محسن افشانی و ابراز ندامت از انتشار فیلم با سلاح گرم

من هیچ نقشی در تولید و انتشار آن فیلم، که مقام قضایی به استناد آن من را محکوم کرده است نداشته ام، ضمن اینکه از حضور در آن فیلم هم ابراز ندامت و پشیمانی کرده ام.

هرچه در دادگاه بدوی و تجدید نظر گفتم که اساس گزارش پلیس اطلاعات و امنیت فاتب و ترجمه آن فیلم اشتباه است، اثر نکرد که نکرد.

دادگاه به ترجمه دارالترجمه رسمی هم بی اعتنا بود و صرفا به گزارش اولیه پلیس فاتب استناد می کرد.

 

بیشتر بخوانید: حرکت غیر متعارف محسن افشانی در کنار همسرش

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به استفتای من درباره حکمم نوشته اند: اگر حکمی بر اساس یک ترجمه غلط صادر شده باشد، باطل است، درحالیکه مقام محترم قضایی به آن هم توجه نکرده است!

برخلاف آنچه گفته می شود، من دوران محکومیتم را در زندان تهران بزرگ سپری می کنم که کاش در اوین بودم!

 

حتی یک روز هم به من مرخصی نداده‌اند!

برخلاف قانون در این چهار ماه حتی یک روز هم به من مرخصی نداده اند و من از این حق قانونی ام بی بهره مانده ام.

نام من در فهرست کسانی که در عید غدیر مشمول عفو شده بودند در ردیف ۷۹ بود که به رویت وکیلم هم رسید، اما با وجود اینکه شرایط لازم برای عفو شدن را داشتم، به ناگاه اسم مرا از فهرست عفو شدگان حذف کردند!

 

بیشتر بخوانید: عکس های جنجالی محسن افشانی و همسرش

 

باوجود اینکه درخواست آزادی با مراقبت (پابند الکترونیکی ) داده ام و شورای زندان هم آن را تایید کرده، این درخواست من هم از جانب مقام قضایی رد شده است!

براساس قانون هر زندانی که دارای حکم قطعی محکومیت است پس از گذشت سی روز از زندانی شدنش می تواند ماهانه از چهار روز تا یک هفته از مرخصی استفاده کند که در این سه ماه( بعد از احتساب ماه اول بازداشت) حتی یک روز آن هم از من دریغ کرده اند.

از ریاست محترم قوه قضاییه تقاضامندم دستور بررسی پرونده من و پاسخ به درخواست مرخصی ام را که حق قانونی زندانیان است، صادر کنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=535176

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.