رسیدگی به مشکلات مربوط به پروژه قطار شهری و حومه‌ای

  • کد خبر : 318002
  • ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
رسیدگی به مشکلات مربوط به پروژه قطار شهری و حومه‌ای

فرماندار شهرستان قرچک گفت: کارگروهی با محوریت فرمانداری تشکیل و بحث تقاطع‌ها و ریل راه‌آهن و سایر مشکلات مربوط به پروژه قطار شهری و حومه‌ای رسیدگی شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ جلسه تعیین تکلیف تقاطع‌های هم‌سطح راه‌آهن موجود در شهرستان قرچک به ریاست مسعود مرسل‌پور فرماندار و با حضور علیرضا رشیدیان معاون عمرانی فرمانداری، علی مجدی معاون مدیرکل راه‌آهن و دیگر روسای ادارات در محل فرمانداری شهرستان قرچک تشکیل شد.

مسعود مرسل‌پور طی سخنانی در این جلسه به تصمیمات شورای توسعه و برنامه ریزی استان که با محوریت شهرستان قرچک برگزار شد، اشاره کرد و گفت: در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان تهران در شهرستان قرچک مقرر شد کارگروهی با محوریت فرمانداری تشکیل و بحث تقاطع ها و ریل راه آهن و سایر مشکلات مربوط به پروژه قطار شهری و حومه ای رسیدگی شود.

وی افزود: همانگونه که استاندار تهران به مدیرکل راه آهن استان تهران دستور داد، در ماه های آتی و باقید فوریت آغاز فعالیت عمرانی زیرساخت های قطار شهری شهرستان قرچک در دستور کار قرار گیرد و مجموعه فرمانداری نیز آمادگی حداکثری خود را در راستای یاری رساندن به عوامل اعلام میکند، بطوریکه در تحویل زمین کارگاه به مجموعه  راه آهن این مهم را اثبات کرده ایم.

فرماندار قرچک تأکید کرد: ضروریست بستر و برنامه ها به نوعی فراهم شود که در خدمات رسانی به مردم تسریع شده تا از برداشت مردم مبنی بر رهاشدن پروژه با اقدام و عمل شایسته جلوگیری شود.

مرسلپور گفت: راه آهن تهران  عملیات عمرانی قطار شهری قرچک را حداکثر تا مورخ ۱/۱۲/۹۶ آغاز و بی وقفه و با جدیت اجرای طرح ایستگاه را به پایان رساند.

وی بیان داشت: اداره راه و شهرسازی شهرستان قرچک به منظورانجام سیر مراحل اداری، واگذاری زمین محل ایستگاه به راه آهن حداکثر تا ۱۰ دی نسبت به تهیه و تحویل مدارک، مستندات و نقشه های مورد نیاز به اداره راه و شهرسازی اقدام و همچنین اداره راه و شهرسازی نیز تا ۱۵ دی مراحل را اتمام و زمین مزبور را تحویل دهد.

فرماندار شهرستان قرچک گفت: پس از تهیه نقشه و مستندات مربوط به تقاطع های غیر همسطح (بویژه تقاطع داودآباد) و تصویب دفترفنی، امورعمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران، شهرداری، راه و شهرسازی و راه آهن موظف به همکاری در اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح می باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: معاونت عمرانی فرمانداری کارگروهی متشکل از راه آهن، آبفا، شهرداری و راه و شهرسازی تشکیل و نسبت به تعیین مسیر جهت اجرای عبور عرضی شبکه فاضلاب از راه آهن تصمیم گیری کنند.‌

مرسلپور در پایان تاکید کرد:  اداره کل راه آهن حداکثر تا اوایل خرداد ماه سال ۹۷ نسبت به تعریض (حذف ماهیچه) زیرگذر امین آباد اقدام نماید.

قرچک آنلاین

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=318002

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.