فرماندار قرچک:

مشکلات امروز جامعه نتیجه عدم پیش‌بینی‌ و پیشگیری است

  • کد خبر : 613716
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
مشکلات امروز جامعه نتیجه عدم پیش‌بینی‌ و پیشگیری است
نشست هم اندیشی فرماندار قرچک با رؤسای دانشگاه های شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نشست هم‌اندیشی بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با رؤسای دانشگاه های پیام نور، آزاد اسلامی و علمی کاربردی اریکه پرسپولیس با هدف بررسی مشکلات دانشگاه ها در شرایط متأثر از ویروس کرونا، کمک به ارتقای فضای فیزیکی دانشگاه ها، بررسی راهکارهای افزایش کیفیت آموزشی و همچنین استفاده از نظرات آنان در رفع مشکلات منطقه برگزار گردید.

فرماندار شهرستان قرچک در این نشست بر ضرورت استفاده از ظرفیت اساتید بومی در راستای رفع مشکلات و معضلات تأکید کرد و ارتباط و تعامل دوسویه با جامعه دانشگاهی را منجر به رشد، تحول و توسعه همه جانبه منطقه دانست.

خطیبی همچنین استفاده از پژوهش های علمی بخصوص در موضوعات اقتصادی و اجتماعی را راهکار برون رفت از بسیاری مشکلات دانست و گفت: رفع چالش های کشور بدون مشارکت دانشگاه ها و نهادهای فرهنگی ممکن نیست.

وی افزود: بسیاری از مشکلات امروز جامعه نتیجه عدم پیش‌بینی‌ها و عدم پیشگیری‌هاست؛ بنابراین ضرورت دارد با استفاده از ظرفیت پژوهشی دانشگاه‌ها از بروز بسیاری آسیب‌ها که ممکن است در هر حوزه‌ای از جمله امنیتی، اقتصادی و اجتماعی رخ دهد، جلوگیری کنیم و برای تحقق سند توسعه شهرستان نیز گام‌های اساسی برداریم.

خطیبی خاطرنشان کرد: وقتی اعتقاد داریم توسعه همه جانبه یک جامعه به توسعه دانشگاه بستگی دارد پس بایستی به رفع مشکلات دانشگاه‌ها کمک کنیم که در وظایف وزارت کشور نیز این موضوع دیده شده از جمله کمیسیون تخصصی دانشجویی، کارگروه ترویج علم و پژوهش و … که هدف از تشکیل آنها کاهش مشکلات دانشگاه هاست.

وی ادامه داد: با تشکیل کارگروه ها و کمیسیون های مختلف با مدیریت فرمانداری در هر شهرستان می‌توان با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی دانشگاهیان، نتایج خوبی رقم زد و از طرفی باید رفع مشکلات دانشگاه ها از جمله کاستی های فضای فیزیکی و امکانات، کمک به جذب دانشجو، فراهم کردن آرامش و امنیت خاطر تحصیلی و … جزو اولویت ها باشد.

نقش دانشگاه‌ها در سیاست‌گذاری منطقه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار نیز در این نشست نقش دانشگاه ها در سیاست گذاری منطقه را حائز اهمیت دانست.

خدایی‌راد به چالش هایی اشاره کرد که بحران کرونا برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بوجود آورده و اظهار داشت: با تمام مشکلاتی که کرونا برای دانشگاه ها به‌وجود آورد اما همچون همیشه ارتباط جامعه علمی با مردم برقرار بود و نقش این قشر به دلیل برخورداری از اعتماد عمومی جامعه در پیشگیری و مقابله با این ویروس و همچنین تولید محتوای فرهنگی خوب نمایان شد.

وی افزود: نشست های هم اندیشی با رؤسای دانشگاه ها و تشکل های دانشجویی تداوم خواهد داشت و مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد با جدیت پیگیری می شود.

در ادامه این نشست رؤسای دانشگاه ها با ابراز خشنودی از برگزاری این جلسه، خواستار تداوم نشست های هم اندیشی به منظور ارتباط و تعامل دوسویه در رفع مشکلات دانشگاه ها و استفاده از نظرات دانشگاهیان برای کمک به رفع چالش‌های شهرستان شدند.

همچنین اعضای حاضر با بیان مشکلات مربوطه، خواستار تعامل بیشتر ادارات شدند و همچنین اعلام آمادگی کردند برای ارائه نظرات و همکاری با دستگاه های اجرایی با تمام ظرفیت علمی، فرهنگی و پژوهشی به کمک آن‌ها بیایند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=613716

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.