مسیحی شدن ایرانیان برای گرفتن پناهندگی

  • کد خبر : 545048
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
مسیحی شدن ایرانیان برای گرفتن پناهندگی

با افزایش مهاجرت‌ها، تعداد متقاضیان مسیحی شدن در آلمان نیز افزایش یافته است. برخی کشورها مانند اسلوونی و کرواسی اعلام کرده‌اند در صورت مسیحی شدن مهاجرین به آنها پناهندگی سیاسی اعطا می‌کنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در یادداشتی پدیده تغییر دینِ  و مسیحی شدن ایرانیان را بررسی کرده که نکاتی جالب و البته خواندنی را در بر دارد:

برخی مسیحی شدن ایرانی‌ها را تلاشی برای کسب فرصت پناهندگی سیاسی عنوان می‌کنند و برخی دیگر آن را ابراز تمایل واقعی برای تغییر دین می‌دانند. برخی پناهندگان می‌گویند، تصمیم‌شان به خاطر این اعتقاد است که از ابتدا وقتی در کشورشان بودند می‌خواستند مسیحی شوند، اما آسوشیتدپرس به نقل از یک دختر ایرانی گزارش داد که عمده پناهندگان به مسیحیت گرویدند تا شانس خود را برای باقی ماندن و پذیرش درخواست پناهندگی سیاسی‌شان در آلمان افزایش دهند.

 

مسیحی شدن ایرانیان

مسیحی شدن ایرانیان

با افزایش مهاجرت‌ها، تعداد متقاضیان مسیحی شدن در آلمان نیز افزایش یافته است. برخی کشورها مانند اسلوونی و کرواسی اعلام کرده‌اند در صورت مسیحی شدن مهاجرین به آنها پناهندگی سیاسی اعطا می‌کنند. در فرانسه، آلمان، قبرس، چک، اسلواکی و لهستان کشورهایی با اکثریت کاتولیک مقام‌های این کشور در حد معاون یا شهردار از مزایای مسیحی شدن مهاجران سخن گفته‌اند.

پدیده مهاجرت البته پدیده جدیدی نیست و ایرانی‌ها در پس رخدادهای سیاسی و اجتماعی یا حضور در کشورهای توسعه‌یافته در پنجاه، شصت سال اخیر در دوره‌هایی به مهاجرت روی آورده‌اند. ولی در کنار این مهاجرت‌ها، پدیده مسیحی شدن کمابیش با این حجم اقتضا می‌کند که علامت سوالی برای متولیان فرهنگی و سیاسی کشورمان باشد و برای حل آن به فکر چاره بیفتند.

ارتداد جدای از مباحث فقهی و عقیدتی نشانه یک بحران فکری و نشانه بی‌هویتی در بخشی از جوانان است که به هر دلیل رنج مهاجرت را به جان خریده‌اند. بدون فضای فرهنگی بازتر، شاداب‌تر، جامعه دچار رخوت می‌شود. از سویی شکاف‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از عوامل تشدید این نوع رویکرد است.

بیشتر بخوانید:

 

ارتش ترکیه در آستانه نسل کشی مسیحیان

تشرف بانوی مسیحی به دین مبین اسلام در شهریار + تصاویر

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=545048

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.