رئیس مرکز آتش نشانی فیروزکوه:

مزاحمت‌های تلفنی، بیشترین میزان تماس با آتش نشانی / افزایش حریق مزارع نسبت به سال گذشته

  • کد خبر : 616528
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
مزاحمت‌های تلفنی، بیشترین میزان تماس با آتش نشانی / افزایش حریق مزارع نسبت به سال گذشته
رئیس مرکز آتش نشانی فیروزکوه اظهار داشت: کمبود تجهیزات در همه ایستگاه ها وجود دارد اما با نظر مساعدی که شهردار شهرستان دارد این کمبود ها در حال کاهش است.

علی اکبر مومنی، رئیس مرکز آتش نشانی فیروزکوه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با فرارسیدن روز آتش‌نشانی و ایمنی اظهار داشت: در حال حاضر تجهیزات آتش‌نشانی شهرستان فیروزکوه دو دستگاه ماشین نیمه سنگین به انضمام یک دستگاه ماشین سبک که برای امداد و نجات جاده‌ای از آن استفاده می‌شود، است؛ کمبود تجهیزات در همه ایستگاه‌ها وجود دارد اما با نظر مساعدی که شهردار شهرستان دارد این کمبودها در حال کاهش است و ما هم به امکانات روز و ایستگاه استانداردی که بتواند نیاز همشهریان را برطرف کند مجهز می‌شویم.

وی گفت: عمده تماس‌هایی که با آتش‌نشانی گرفته می‌شود مزاحمت‌های تلفنی بچه‌ها است که این امر با فرهنگ‌سازی‌های انجام شده رو به کاهش است؛ امسال آتش‌سوزی باغات و مزارع اندکی نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

رئیس مرکز آتش نشانی فیروزکوه تصریح کرد: زمان استاندارد اعلام حادثه به آتش نشانی تا اعزام نیرو به صحنه حادثه هفت دقیقه است اما با توجه به بُعد مسافت ما و این که فاصله ایستگاه آتش‌نشانی به شهر دور است و ماشین‌های ما هم نیمه سنگین است، نیروهای ما طی پنج دقیقه در صحنه حاضر می‌شوند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616528

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.