مرکز تولید میوه و سبزی خشک زنان کارآفرین ورامین افتتاح شد

  • کد خبر : 546742
  • ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
مرکز تولید میوه و سبزی خشک زنان کارآفرین ورامین افتتاح شد

مرکز تولید میوه و سبزی خشک زنان کارآفرین ورامین افتتاح شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، احمد فدایی اردستانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در حاشیه افتتاح مرکز تولید میوه و سبزی خشک زنان کارآفرین ورامین اظهار داشت: این مرکز با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال و در راستای ترویج فعالیت اقتصادی بانوان و حمایت از اعضای صندوق خرد زنان روستایی و عشایری در بخش جوادآباد ورامین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
فدایی اردستانی افزود: با بهره‌برداری از این مرکز، بانوان عضو صندوق خرد زنان می‌توانند محصولات غذایی از جمله سبزی و میوه خشک را تولید و به بازار مصرف عرضه کنند.
وی گفت: در حال حاضر ۲۰ صندوق خرد زنان در مناطق روستایی بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین مشغول به فعالیت است که بیش از ۷۵۰ نفر از بانوان در این صندوق‌ها عضو هستند.
مدیر جهاد کشاورزی ورامین اظهار داشت: صندوق اعتباری خرد زنان روستایی و عشایری، الگوی موفقی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و با هدف توانمندسازی زنان روستایی و فراهم کردن شرایط دسترسی آنها به منابع مالی که به ایجاد اشتغال و تولید درآمد در جوامع روستایی منجر می‌شود، راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای بانوان به ویژه روستائیان و عشایر شهرستان ورامین در تولید محصولات مختلف، تلاش می‌شود تا با حمایت‌های مدیرکل امور بانوان و خانواده، تسهیلات ویژه از صندوق کارآفرینی امید در اختیار این افراد قرار گیرد تا یکی از مهمترین اهداف دولت در ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در مناطق روستایی محقق شود.

فدایی همچنین از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های زنان روستایی و عشایری شهرستان ورامین خبر داد و افزود: در این نمایشگاه تولیدات زنان روستایی و عشایری شهرستان در حوزه صنایع دستی، تولید محصولات غذایی، لبنیات، ترشی‌جات، کیف و کفش در معرض دید عموم قرار گرفته است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=546742

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.