مردم در محیط خانه ورزش کنند/ ضدعفونی اماکن ورزشی به طور مستمر انجام می شود

  • کد خبر : 574249
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
مردم در محیط خانه ورزش کنند/ ضدعفونی اماکن ورزشی به طور مستمر انجام می شود

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فیروزکوه گفت: در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اماکن ورزشی و باشگاه های شهرستان از هشتم اسفند ماه تعطیل شد؛ از آن زمان نیز تمامی باشگاه ها اعم از خصوصی و دولتی ضدعفونی شده اند.

ابوالفضل علیپور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فیروزکوه ، در گفت و گو با شبکه خبری تهران نیوز،در خصوص اقدامات این اداره در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، اظهار داشت: در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اماکن ورزشی و باشگاه های شهرستان از هشتم اسفند ماه تعطیل شد؛ از آن زمان نیز تمامی باشگاه ها اعم از خصوصی و دولتی ضدعفونی شده اند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فیروزکوه در ادامه افزود: برای توجیه مدیران باشگاه ها با تک تک آنها جلسه ای برگزار و شیوه ضدعفونی باشگاه ها و اماکن ورزشی آموزش داده شد؛ در این جلسات تاکید شده است که این اماکن به طور مستمر ضدعفونی شوند.

علیپور خاطر نشان کرد: با آغاز سال جدید علی رغم این که باشگاه ها و اماکن ورزشی تعطیل بودند، عملیات ضدعفونی تعطیل نشد و به صورت مکرر انجام می شود؛ هم چنان باشگاه های مختلف ورزشی در سطح شهرستان فیروزکوه با کمک نیروهای بسیجی و همکاری سپاه ضدعفونی می شوند.

وی با اشاره به این که مواد ضدعفونی کننده تهیه و بین مدیران باشگاه ها توزیع شد، بیان داشت: هر زمانی دستور ابلاغ شود که باشگاه ها می توانند به فعالیت خود ادامه دهند، جلسه ای تدارک خواهیم دید تا برنامه ای در خصوص رعایت موازین بهداشتی در حین فعالیت باشگاه ها را در دستور کار قرار دهیم.

اداره ورزش و جوانان شهرستان فیروزکوه تاکید کرد: بازگشایی باشگاه ها منوط به تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا است؛ وزیر ورزش نیز تاکید کرد تابع دستورات وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم؛ البته مقرر شد روز ۲۳ فروردین یکسری اصناف کم خطر ادامه فعالیت دهند گرچه هنوز ابلاغی نشده که باشگاه ها و امکان ورزشی جزو این موارد خواهند بود.

ابوالفضل علیپور با تاکید بر این که با فعالیت باشگاه ها در این شرایط برخورد خواهد شد، اشاره داشت: مجوز ورزش در فضای باز حتی با تعداد افراد کم موجب می شود این تصور ایجاد شود باشگاه ها فعالیت خود را آغاز کنند که این به صلاح جامعه نیست و به منزله مجوز برای تجمع مردم است؛ برخی باشگاه های خصوصی در فیروزکوه به طور غیرقانونی فعالیت خود را در این شرایط ادامه می دادند که با هماهنگی فرمانداری و نیروی انتظامی با این باشگاه ها برخورد شد.

وی در پایان به ورزش انفرادی و خانوادگی در محیط خانه توصیه کرد و گفت: در این زمان که مردم مجبور هستند در خانه بمانند با توجه به این که حداقل یک نفر در هر خانه ای اهل ورزش است توصیه می کنیم افراد خانواده روزانه به مدت نیم ساعت ورزش کنند که قطعا باعث افزایش نشاط خواهد شد تا به لطف خداوند و با همراهی و همکاری مردم از این بحران نیز عبور کنیم.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=574249

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.