مردم در حفاظت از گونه‌های حیات وحش مشارکت بیشتری داشته باشند/ میزان آلایندگی در خروجی واحدهای ریخته گری سنجش می شود

  • کد خبر : 282373
  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۲
مردم در حفاظت از گونه‌های حیات وحش مشارکت بیشتری داشته باشند/ میزان آلایندگی در خروجی واحدهای ریخته گری سنجش می شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: سنجش میزان آلایندگی واحدهای ریخته‌گری در جهت سنجش عملکرد تجهیزات کنترلی در واحدهای صنعتی و راستی آزمایی خوداظهاری‌های به‌عمل آمده انجام می پذیرد.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان به تحویل یک بهله دلیجه توسط یک شهروند بهارستانی اشاره کرد و بیان داشت: در پی تماس تلفنی یکی از کارکنان واحدهای مستقر در شهرستان مبنی‌بر مشاهده و حضور یک پرنده شکاری در واحد موصوف کارشناسان این اداره ضمن گشت و پایش ویژه به واحد مذکور مراجعه و این پرنده شکاری را تحویل گرفته و جهت اطمینان از سلامت و قابلیت رهاسازی به پارک پردیسان منتقل نمودند.

وی در ادامه با بیان اینکه نگهداری این گونه پرندگان و حیوانات در منازل و شکار آن‌ها غیرقانونی و غیر اخلاقی است، گفت: به استناد تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون شکار و صید، برای هر شخصی که مبادرت به زنده‌گیری، شکار، خرید، فروش، حمل، نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری از قبیل شاهین، بحری، بالابان و دلیجه کند، علاوه‌بر محکومیت به حداکثر مجازات حبس مقرر در این ماده که به مدت سه سال است، جزای نقدی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۲۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

اکار علاوه‌بر تقدیر و تشکر از این شهروند دوستدار محیط زیست، گفت: از مردم می خواهم تا در حفاظت و حمایت از گونه‌های حیات وحش نهایت مشارکت و همکاری را با اداره محیط زیست داشته باشند.

وی همچنین با تاکید بر لزوم سنجش میزان آلایندگی در خروجی واحدهای ریخته گری و واحدهایی که دارای بخش های سند بلاست و شات بلاست هستند، اذعان داشت: این اقدام در جهت سنجش عملکرد تجهیزات کنترلی در واحدهای صنعتی و راستی آزمایی خوداظهاری‌های به‌عمل آمده انجام می پذیرد .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به اینکه فعالیت‌هایی همچون ریخته گری، سند بلاست، شات بلاست در صوت عدم نصب تجهیزات کنترلی موجب انتشار ذرات معلق، غبار و گازهای آلاینده به محیط خواهند شد، افزود: روز گذشته به منظور بررسی وضعیت زیست محیطی، اکیپی از کارشناسان این اداره و آزمایشگاه محیط زیست استان تهران با حضور در چند واحد صنعتی علاوه‌بر بازدید بخش‌های مختلف، از ذرات معلق خروجی دودکش آن‌ها نمونه برداری نمودند.

 

انتهای متن/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=282373

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.