مرحله اول کمک حمایتی دولت واریز شد

  • کد خبر : 540873
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
مرحله اول کمک حمایتی دولت واریز شد

مرحله اول از پرداختی مبالغی در قالب طرح کمک حمایت معیشتی دولت، شب گذشته به حساب تعدادی از سرپرستان خانوار واریز شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، با شروع سهیمه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، کمک حمایتی دولت از معیشت خانوار را در دستور کار قرار داد و اعلام کرد که منابع ناشی از افزایش قیمت که حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده، به مردم بر می‌گردد.

 کمک حمایتی دولت

کمک حمایتی دولت

بر این اساس، قرار شد برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شود.

پرداختی در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله اول آن ساعت ۲۴  شب گذشته (۲۷ آبان) به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

طی برنامه زمان‌بندی شده، مرحله دوم واریز چهارشنبه(۲۹ آبان) و مرحله سوم نیز ساعت ۲۴ شنبه (دوم آذرماه) است.

جمعیت هدف این طرح حمایتی حدود ۱۹ میلیون خانوار اعلام شده که تاکنون جزئیات دقیق آن مشخص نیست، ولی قرار است حدود ۶۰ میلیون نفر از این منابع دریافت کنند که حدود ۱۸ میلیون نفر کمتر از جمعیت ۷۸ میلیون نفری است که در حال حاضر یارانه نقدی دریافت می‌کنند.

با این وضعیت احتمالا همان سه دهک بالای درآمدی که قرار بود از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، مشمول دریافت کمک حمایتی در افزایش قیمت بنزین نشده‌اند.

این در حالی است که گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد دهک‌های بالای درآمدی بیش از ۲۰ برابر سایر دهک‌ها از یارانه بنزین استفاده می‌کنند و اکنون در طرح اصلاح قیمت سوخت و یارانه‌های پنهان به طور طبیعی در اولویت حذف قرار دارند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540873

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.