مدیریت صحیح زنان در خانواده ضامن امنیت اجتماعی است

  • کد خبر : 150974
  • ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵
مدیریت صحیح زنان در خانواده ضامن امنیت اجتماعی است

رییس دانشگاه الزهرا تاکید کرد: مدیریت سالم، آینده نگر و جامع زنان در خانواده می تواند در تامین امنیت فردی و اجتماعی جامعه نقش بسزایی ایفا کند.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، انسیه خزعلی رییس دانشگاه الزهرا در گفت وگو با زنان خبر با اشاره به جایگاه زن در خانواده و جامعه عنوان کرد: به تعبیر رهبر انقلاب، نقش بانوان در منزل نقشی بی بدیل و منحصر به فرد است و مدیریت خرد چه در سطح خرد و چه در سطح کلان یکی از اصول موفقیت هر جامعه ای است.

وی افزود: مدیریت خانه و فرزندان که در گذشته و حکمت قدما به تدبیر منزل شناخته می شد، از زیربناهای اساسی تدبیر مدرن و سیاست کلان جامعه محسوب می گردد و بی تردید سرمایه گذاری برای بهبود این امر موجب بهره وری افزون فرد و جامعه خواهد شد.

خزعلی ادامه داد: بدیهی است مدیریت سالم، آینده نگر و جامع زنان در خانواده می تواند در تامین امنیت فردی و اجتماعی جامعه نقش بسزایی ایفا کند.

رییس دانشگاه الزهرا یادآور شد: لازمه نگاه مادی و منفعت جویانه غرب، استفاده ابزاری از هر چیزی است که سود آوری را تضمین نماید و متاسفانه در این بخش زنان با وجود بهره مندی از جلوه های مختلف رحمانی مورد سو استفاده قرار گرفته و متضرر شده اند.

وی اظهار داشت: دو ملاک بسیار زیبا و مطلوب توسط مقام معظم رهبری در مورد فعالیت زنان در جامعه مطرح گردیده که جا دارد به آن توجه ویژه شود و هر گونه فعالیت آنان با توجه به معیارهای مربوط تبیین گردد.

خزعلی مطرح کرد: نکته اول حفظ ارزش ها و معیارهای اخلاقی و اسلامی است و بحث دیگر حفظ خانواده و وظیفه های فردی است که هیچ بدیل و جایگزینی جز مادر و همسر ندارد.

رییس دانشگاه الزهرا گفت: این یک شعار نیست حضرت زهرا (س) یک الگوی واقعی هستند و بهترین الگو برای همه جهانیان، به خصوص زنان در همه ادوار هستند لذا دردانه دخت نبی حتی با مقتضیات کنونی جامعه الگوی همیشگی هستند.

وی در پایان بیان کرد: اصول زندگی ایشان اصول انسانی بوده و در تمام دوره ها ثابت است و باید مورد الگو برداری قرار بگیرد و باید ویژگی های ایشان برجسته شود تا جامعیت شخصیتی ایشان کاملا مطرح شود و بانوان بتوانند از این بهترین الگو به نحو احسن استفاده کنند.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=150974

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.