مدیران دولتی که به دنبال سرمایه اندوزی هستند باید از سیستم اداری خارج شوند

  • کد خبر : 208105
  • ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۲۵
مدیران دولتی که به دنبال سرمایه اندوزی هستند باید از سیستم اداری خارج شوند

نماینده مجلس تصریح کرد: مدیرانی که به دنبال سرمایه اندوزی هستند نباید در دستگاههای دولتی مشغول به کار باشند و بهتر است به دنبال کارهای آزاد و غیر دولتی بروند.

به گزارش تهران نیوز ،  به نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری شهرستان ری با اشاره به اهمیت شور و مشورت اظهار داشت: زمامداران حکومت باید اهل مشورت باشند.

وی ادامه داد: اصل یکصدم قانون اساسی در مورد اهمیت شورا می باشد و همچنین خداوند در آیاتی از سوره آل عمران پیامبر (ص) را به مشورت با افراد دانا و پخته توصیه کرده است.

کواکبیان با تأکید بر سلامت مالی مدیران دستگاهها، بیان کرد: یکی از دلایلی که مردم ایران انقلاب کردند، ریخت و پاش های رژیم پهلوی بود و لذا امروز نباید در انقلاب اسلامی شاهد اختلاس ها، فیش های نجومی و املاک نجومی باشیم.

نماینده مجلس تصریح کرد: مدیرانی که به دنبال سرمایه اندوزی هستند نباید در دستگاههای دولتی مشغول باشند و بهتر است به دنبال کارهای آزاد و غیر دولتی بروند.

وی با بیان اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی در دنیا جایگاه خوبی دارد، اظهار داشت: برای اصلاح امور و حفظ جایگاه کشور باید همه مردم و مسئولین همکاری و همدلی کنند و ایجاد تفرقه بپرهیزند.

کواکبیان با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی هستیم، تأکید کرد: برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات باید تمام دلخوری و دلسردی ها کنار گذاشته شود تا این اتفاق مهم با آرامش و بدون حاشیه انجام شود.

وی با اشاره به سیاست های کلی انتخابات که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است افزود: قوای سه گانه و نیروهای مسلح حق ندارند در انتخابات دخالتی کرده و لیست ارائه دهند لذا دولت باید این سیاست ها را به لایحه تبدیل و با ارسال به مجلس زمینه تبدیل آن را به قانون فراهم کند.

کواکبیان در بخش دیگری از سخنانش سرشماری عمومی نفوس و مسکن را در برنامه ریزی های کلان کشور بسیار مهم و حائز اهمیت دانست.

نماینده مجلس در ادامه با اشاره به معضلات شهرستان ری، گفت: بااجرای مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرری بسیاری از مشکلات شهرری برطرف می شود.

وی سرریز شدن آب های آلوده تهران در به زمین های کشاورزی شهرستان ری را جفا در حق کشاورزی این شهرستان دانست و افزود: شورای شهر تهران، شهرداری تهران و دولت باید زمینه احداث تصفیه خانه در این شهرستان را فراهم کنند.

 

انتهای متن/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=208105

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.