محتوای خونبار معامله قرن خیلی زود آشکار شد

  • کد خبر : 561392
  • ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
محتوای خونبار معامله قرن خیلی زود آشکار شد

جنگنده‌ها و بالگردهای اسرائیلی طی ساعات گذشته چندین مرتبه اقدام به بمباران اهدافی در جنوب نوار غزه از جمله یکی از پایگاه‌های مقاومت فلسطین کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بعد از اعلام جزئیات طرح صلح خاورمیانه موسوم به معامله قرن توسط دولت آمریکا که کاملاً با نگاه تجاوزگرانه و اشغالگری مقامات و سیاستمداران رژیم صهیونیستی همراه بود و به بهترین شکل خواسته‌های اشغالگرانه اسرائیل را تامین می‌کرد ، تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی و نواز غزه به شدت بالاگرفته است و احتمال وقوع درگیری در نتیجه خشم نیروهای جبهه مقاومت علیه افشای جزئیات معامله قرن به شدت افزایش یافته است.

براساس همین پیش بینی‌ها جنگنده‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی دیشب ۹ فوریه ۲۰۲۰ برخی مواضع متعلق به گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس در منطقه خان یونس در جنوب نوار غزه را مورد هدف قرار دادند. طبق اخباری که تاکنون در این باره ارسال شده است این حملات تلفات جانی در پی نداشته است. همچنین ارتش رژیم صهیونیستی درباره این حملات مدعی شده است که حملات مذکور در پاسخ به پرتاب راکت از سوی نوار غزه به اسرائیل انجام گرفته است.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین در همین رابطه گزارش داد که جنگنده‌ها و بالگردهای اسرائیلی طی ساعات گذشته چندین مرتبه اقدام به بمباران اهدافی در جنوب نوار غزه از جمله یکی از پایگاه‌های مقاومت فلسطین کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

در همین حال منابع محلی از مقابله پدافند هوایی جبهه مقاومت با جنگنده‌های اسرائیلی در آسمان مناطق شمال باریکه غزه خبر دادند و از سوی دیگر توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی هم یک برج دیده‌بانی مقاومت را در شمال نوار غزه هدف قرار داد.

در پی این آتش افروزی‌ها آویخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که جنگنده‌های این رژیم دیشب ۹ فوریه ۲۰۲۰ تعدادی از مواضع حماس در جنوب نوار غزه را هدف گرفتند.

آویخای ادرعی با اعلام اینکه جنگنده‌های این رژیم مواضع وابسته به جنبش حماس در جنوب نوار غزه از جمله یک مجتمع آموزشی و زیرساخت‌های نظامی را هدف قرار دادند تاکید کرد که این حملات در پاسخ به شلیک راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی در عصر روز گذشته صورت گرفت.

ادرعی با لحنی که مشخصاً از ترس مقامات رژیم صهیونیستی از واکنش‌های جبهه مقاومت به افشای جزئیات طرح معامله قرن خبر می‌داد تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی هرگونه تجاوز خرابکارانه علیه اسرائیل را با دقت زیر نظر گرفته و برای رویارویی با انواع سناریوها در وضعیت آماده‌باش قرار دارد.

لحن ترس‌آلود سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی درباره حملات صورت گرفته توسط این رژیم به مواضع حماس در نواز غزه بیشتر ناظر بر مخالفت صریح بسیاری از دولت‌ها و ملت‌های منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران ، کویت ، ترکیه و … با جزئیات انتشاریافته در طرح معامله قرن و افزایش احتمالی حملات پیش‌دستانه نیروهای ضد صهیونیستی علیه این رژیم است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=561392

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.