مجلس یازدهم باید در حد و اندازه خدمت به مردم باشد

  • کد خبر : 561516
  • ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
مجلس یازدهم باید در حد و اندازه خدمت به مردم باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در تصمیم‌گیری‌های کلان نظام از اهمیت بالایی برخوردار است،؛ لذا باید مجلسی بر روی کار بیاید که در تراز انقلاب اسلامی و در حد و اندازه خدمت به ملت شریف ایران باشد.

علاءالدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، درباره ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی در شرایط فعلی با توجه به تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران و جنایت بزرگ این کشور در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی، ضروری است.

پاسخ اقدامات وحشیانه آمریکا با مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس

وی افزود: با حضورمان در پای صندوق‌های رأی موفق خواهیم شد پاسخ اقدامات وحشیانه آمریکا را بدهیم؛ لذا ملت ایران باید حضور پررنگی داشته باشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در تصمیم‌گیری‌های کلان نظام از اهمیت بالایی برخوردار است،؛ لذا باید مجلسی بر روی کار بیاید که در تراز انقلاب اسلامی و در حد و اندازه خدمت به ملت شریف ایران باشد.

بروجردی با بیان اینکه مجلس یازدهم باید حاشیه را رها و امور اصلی و جاری مملکت بپردازد، گفت: ضروری است وقتی یک فردی داوطلب ورود به مجلس می‌شود، پیش از هر چیز، از تجربه و دانش لازم برای حل مشکلات مردم برخوردار باشد و بداند که مردم از او چه می‌خواهند و او باید چگونه مطالبات مردم را پاسخ دهد.

قدم بزرگ مجلس یازدهم در حل مشکلات با تصویب قوانین کارآمد

وی با اشاره به نقش «مجلس قوی» در تصمیم‌سازی‌های صحیح در کشور اظهار کرد: قوه مقننه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. مجلس قوی قطعاً می‌تواند با تصویب قوانین کارآمد قدم‌های بزرگی برای حل مشکلات کشور بردارد و مسیر قوه مجریه برای هموار کردن مشکلات مردم را شفاف کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت ابزاری قوی در دست مجلس است، یادآور شد: مجلس با صرف وقت و هزینه فراوان قوانینی را مصوب کرده و این قوانین به تأیید شورای نگهبان رسیده و با شرع و قانون تناسب پیدا می‌کند؛ لذا بعد از ابلاغ نباید تردیدی در اجرای کامل آن وجود داشته باشد که نظارت صحیح و بدون اغماض لازمه آن است و مجریان را مکلف به اجرای درست قانون می‌کند.

بروجردی اجرای صحیح قانون را حلّال مشکلات کشور دانست و عنوان کرد: برای اینکه قوانین قوی در مجلس تصویب شود و نظارت کامل بر حسن اجرای آن صورت گیرد، نیازمند نمایندگانی هستیم که از نظر علمی و تجربی قوی باشند تا بتوانند مسائل کشور را به خوبی تحلیل کنند. همچنین نمایندگان مجلس باید از استقلال فکری برخوردار بوده و شجاعت داشته باشند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=561516

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.