یزدی‌خواه در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

مجلس به‌طور جدی اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی را پیگیری می‌کند

  • کد خبر : 618001
  • ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰:۰۰
مجلس به‌طور جدی اجرای طرح تأمین کالاهای اساسی را پیگیری می‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس درصدد عملیاتی کردن طرح تأمین کالاهای اساسی هستند.

سیدعلی یزدی‌خواه، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، در پاسخ به مخالفت دولت با طرح تأمین کالاهای اساسی گفت: این طرح را کمیسیون برنامه و بودجه به صحن علنی مجلس شورای اسلامی آورده و نمایندگان به آن رأی دادند و نیز کلیات این طرح به تصویب رسید.

وی افزود: در خصوص نحوه تأمین منابع مالی این طرح‌ با دولت مذاکراتی صورت گرفته که بخشی از آن انجام شده و بخش دیگر در حال پیگیری است.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بیشتر نمایندگان مجلس درصدد عملیاتی کردن این طرح‌ هستند و آقای حاجی‌بابایی به‌طور جدی عملیاتی کردن طرح تأمین کالاهای اساسی را پیگیری می‌کند.

یزدی‌خواه گفت: خود کمیسیون برنامه و بودجه مشخص کرده که چگونه و از چه کانالی منابع مالی طرح‌ تأمین کالاهای اساسی تأمین شود تا به بودجه فشار وارد نشود.

وی خاطرنشان کرد: برای تأمین منابع مالی این طرح از بندهای مختلف بودجه استفاده شده و با همراهی دولت مشکل خاصی به‌وجود نخواهد آمد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، طرح‌ تأمین کالاهای اساسی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده با مخالفت دولت مواجه شده است. درواقع دولت معتقد است محل تأمین منابع مالی این طرح از محل تبصره ۱۴ است که مربوط به بسته کمک‌معیشتی است و حتی نوبخت در این خصوص گفته به‌دلیل کاهش مصرف بنزین در ایام کرونا در تأمین منابع مالی بسته کمک‌معیشتی مشکل دارد چه برسد به اینکه بتواند منابع مالی طرح‌ تأمین کالاهای اساسی را از این راه تأمین کند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=618001

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.