یادداشت/

مجلس اصولگرا، مجلس انقلابی

  • کد خبر : 615971
  • ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
مجلس اصولگرا، مجلس انقلابی

چهار ماه از روی کار آمدن مجلس یازدهم میگذرد. مجلسی که با شعارهای انقلابی و عدالتخواهی و مبارزه با فساد و به کار گرفتن دولت روحانی بر سر کار آمد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمد عبداللهی در یادداشتی نوشت: چهار ماه از روی کار آمدن مجلس یازدهم میگذرد. مجلسی که با شعارهای انقلابی و عدالتخواهی و مبارزه با فساد و به کار گرفتن دولت روحانی بر سر کار آمد.

برای مردمی که با وعده های گشایش ۱۰۰ روزه به انتخابات آمدند، ۴ ماه زمان کمی برای ارزیابی عملکردها نیست. مهمترین اقدامات مجلس یازدهم از خرداد ۹۹ تاکنون به این شکل بوده:

  • رد اعتبارنامه تاجگردون (حاشیه ای ۱ روزه که ۱ ماه طول کشید)
  • تصویب طرح سوت‌زنی (تشویق افشاکنندگان فساد)
  • تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان
  • تصویب مالیات بر خانه‌های خالی
  • سفر چند نماینده به خوزستان و نشستن پای درد دل کارگران یک کارخانه (هفت تپه)
  • نطق های پرشور و هیجانی چند نماینده علیه دولت و گرانی و..
  • رد طرح سهمیه بندی بنزین بر اساس سرانه خانوار، رد طرح اعطای سهام عدالت به جاماندگان و..

مصوبات مجلس در خصوص گرانی: هیچ / در خصوص بورس: هیچ/ در خصوص مبارزه با فساد دستگاهها: هیچ/ درخصوص پیری جمعیت و افزایش فرزندآوری: هیچ/ درخصوص رونق تولید و حمایت از دامداران و کشاورزان و کارخانه های تولیدی: هیچ/ درخصوص اشتغالزایی: هیچ/ و.. (همه این انتظارات و مطالبات را قالب مقاله «چهل مطالبه از مجلس جدید» قبلا منتشر کرده ام)

نتیجه این “هیچ ها” سبب شده نه تنها افسار گرانی مهار نشود که بدتر طی این چند ماه، شتاب گرانی بیشتر هم شده. و درست در زمانی که افکار عمومی منتظر قانونگذاری برای مهار گرانی است خصوصا گرانی خودرو و مقابله با مافیای اختاپوسی آن، به یکباره خبر رشوه دناپلاس به نمایندگان می پیچد. و  ناگهان مردم و خصوصا جوانان انقلابی بهت زده میشوند که این کجا و آن شعارها و انتظارات کجا؟!

خبری که عملکرد نسبتا ضعیف مجلس یازدهم در این مدت را تکمیل میکند و بیش از هر چیز اعتبارزدایی از مجلسی است که به اسم انقلاب و عدالت و همه ارزشهای جمهوری اسلامی اعتبار جمع کرده است.

بی آنکه نمایندگان مجلس، بدانند یا دقت کنند که کوچکترین عملکرد یا سستی آنها نه فقط بر آینده خودشان و اصولگرایان، که بر آینده انقلاب تاثیرگذار است. بی آنکه دقت کنند آنها آلترناتیو اصلاح طلبان فاسد و براندازان خائن اند و  کوچکترین سوعملکرد آنها صدمات جبران ناپذیری بر ذهنیت مردمی خسته از فساد و ناکارآمدی خواهد داشت که جریان انقلابی را حلال مشکلات کشور پنداشته اند. مردمی که علاوه بر آنکه بر عملکرد تک تک آنها می نگرند جمع آنها را نیز شاخص ارزیابی انقلاب میدانند و ناامیدی از آنها باعث ناامیدی از اصل انقلاب خواهد شد.

آقایان.. بیایید نگذارید مجلس اصولگرا بر مجلس انقلابی غلبه کند. چرا که مجلس، اولین یا آخرین فرصت برای بقای جریان انقلابی است. موفق شود انقلاب موفق شده، انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و آینده انقلاب موفق شده و شکست بخورد انقلاب شکست خورده است. کاش بدانید کجای زمان ایستاده اید.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=615971
  • نویسنده : محمد عبداللهی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.