مجردها مقرری بیکاری کمتری دریافت می‌کنند

  • کد خبر : 482005
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
مجردها مقرری بیکاری کمتری دریافت می‌کنند

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری از وجود سه مرکز کاریابی فعال شهرری خبرداد و گفت: مرکز کاریابی تلاشگران ری، فرزان نوین و بهداد در سال گذشته ۵ هزار و ۱۸۷ نفر متقاضی کار داشتند.

حمیدرضا داداشی ، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز فرصت‌های شغلی بر اساس مهارت را به ساده، نیمه‌ ماهر و ماهر تقسیم کرد و اظهار داشت: در سال گذشته بر اساس مهارت‌ها ۴۶۰ نیروی ماهر ،۳۷۳ نیمه‌ماهر و ۴۱۰ نفر نیروی ساده به کار گمارده شدند.

وی گفت: از میان ۵ هزار و ۱۸۷ نفر متقاضی کار، ۲ هزار و ۸۱ نفر زن و ۳ هزار و ۱۰۶ نفر مرد بودند که هزار و ۲۴۳ نفر مشغول به کار شدند.

بیشتر بخوانید:

آمار بیکاری‌های شهرستان ری در سال ۹۷

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری عنوان کرد: آمار بیکاری در شهرستان ری در سال گذشته ۶ درصد بود که هزار و ۴۷۵ بیکار طی سال ۹۷ در این شهرستان مقرری دریافت کردند که این تعداد در سال ۹۸ افزایش می‌یابد.

وی در ارتباط با نحوه پرداخت بیمه بیکاری افزود: فرد بیکار طی ۳۰ روز از تاریخ بیکاری شرایط خود را به واحدهای کار و امور اجتماعی اعلام و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی و یا مشابه آن را بیان کند.

داداشی بیان داشت: افرادی که بین ۶ تا ۲۴ ماه سابقه پرداخت بیمه داشته باشند در صورت مجرد بودن تا شش ماه و متاهل بودن تا ۲۴ ماه مقرری بیکاری دریافت می‌کنند.

تعهد به مسئولیت های اجتماعی

وی در مورد کمک اداره کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری به سیل زدگان اخیر یادآور شد: با کمک و اطلاعیه هلال احمر و بسیج اصناف ۲۰۰ کیلو عدس، ۲۰۰ باکس آب معدنی، یک خاور پتو، تن ماهی و چراغ باله و پوشاک بچه، لوازم بهداشتی و بیسکویت به مناطق سیل زده ارسال شد. همچنین از طریق بسیج کارخانه‌ها یک کامیون روغن از طرف شرکت مارگارین به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال و ارسال رایگان سیمان از طرف شرکت سیمان تهران برای بازسازی بخشی از مناطق آسیب دیده ارسال شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری تصریح کرد: در راستای کمک به مناطق سیل زده کارکنان شرکت نفت و گاز پاسارگاد و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری دو تا سه روز از حقوق‌های خود را برای کمک اختصاص دادند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=482005

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.