متصدی یک واحد آلاینده در بهارستان به حبس محکوم شد

  • کد خبر : 533990
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
متصدی یک واحد آلاینده در بهارستان به حبس محکوم شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: در راستای برخورد با تخلفات زیست محیطی، متصدی یک واحد آلاینده به دلیل تخلفات صورت گرفته، به حبس محکوم شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت برخورد با متخلفان طبق قانون، بیان داشت: در همین راستا متصدی یک واحد آلاینده ریخته گری در شهرستان بهارستان محکوم گردید.

وی در ادامه با تشریح جزئیات محکومیت این فرد متخلف در بهارستان، تبیین کرد: این کارگاه ریخته‌گری که در شهرک قلعه‌میر بخش گلستان قرار دارد با فعالیت بدون استفاده از سیستم فیلتراسیون موجبات انتشار آلودگی در هوا را فراهم آورده و به همین دلیل به مراجع قضایی مربوطه معرفی گردید.
اکار با اشاره به پیگیری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در خصوص جلوگیری از تخلفات زیست محیطی، اظهار داشت: متصدی کارگاه ریخته‌گری مذکور با پیگیری‌های لازم به دلیل تخلف صورت گرفته و همچنین تهدید علیه بهداشت عمومی و محیط زیست شهرستان به ۷ ماه حبس محکوم گردید.
وی همچنین در رابطه با لزوم رعایت نکات ایمنی و کنترلی توسط واحد آلاینده ریخته‌گری، تصریح کرد: این واحدها از واحدهای آلاینده هوا و خاک می باشند و به همین دلیل اتخاذ تمهیدات کنترل آلایندگی پیش از شروع به کار و ارائه خود اظهاری مستمر از فعالیت، برای این واحدها مورد انتظار و الزامی به شمار می رود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به برخورد قانونی و جدی با متخلفان در سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: در صورت کوتاهی در خصوص کنترل آلایندگی و ایجاد تهدید برای محیط زیست با واحدهای آلاینده برخورد می شود و اقدامات قانونی در این راستا از سوی اداره حفاظت محیط زیست بهارستان اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533990

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.