یوسفیان در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

متأسفانه زمین خالی و بدون کارخانه، تجهیزات و کارگر را به بورس عرضه کردند

  • کد خبر : 624296
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
متأسفانه زمین خالی و بدون کارخانه، تجهیزات و کارگر را به بورس عرضه کردند

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گفت: متأسفانه دولت زمین خالی را که نه کارخانه‌ای در آن وجود داشت و نه تجهیزات و کارگری و فقط یک تابلو از آن برروی زمین بود، به بورس عرضه کرد و مردم هم بدون هیچ‌گونه اطلاعی سهام آن را خریدند.

عزت‌الله یوسفیان، عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: بورس معامله‌ای است که نیازمند برخورداری از مقدمات علمی است و باید از اشراف نسبی در خصوص وضعیت و شرایط روز برخوردار بود.

وی گفت: بورس یک تجارت تخصصی بوده و کاملاً شرایط آن با معاملات ملک و خودرو و سکه متفاوت است و اگر کسی تخصص آن را نداشته باشد، قطعاً و یقیناً با مشکل مواجه می‌شود.

نماینده سابق مردم آمل در مجلس دهم عنوان کرد: متأسفانه دولت با کاهش نرخ بهره بانکی و تشویق مردم برای ورود به بورس بدون هیچ‌گونه دانش بورسی تبعات منفی بسیاری به همراه داشت که نتیجه آن از دست رفتن ۶۰ تا ۷۰ درصد سرمایه مردم در بورس بود.

بیشتر بخوانید:

یوسفیان ادامه داد: دولت برای این‌که مردم را به هر نحوی که شده وارد بورس کند، به‌صورت دستوری ارزش سهم‌ها را تا چند صد درصد افزایش داد تا مردم فریب قیمت‌های نجومی را بخورند، اما به محض این‌که دولت منابع مالی خود را از بورس تأمین کرد پشت سهام‌داران را خالی کرد و بورس به شدت روند نزولی خود را در پیش گرفت.

وی به اظهارات حسن قالیباف اصل در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس دهم اشاره کرد و گفت: حسن قالیباف اصل که در حال حاضر ریاست سازمان بورس را برعهده دارد به اعضای کمیسیون اصل ۹۰ گفت که متأسفانه شرایط بورس قابل قبول نبوده و معلوم نیست به کدام سمت و سو در حال حرکت است؛ چون بعضی شرکت‌هایی که در بورس عرضه می‌شوند که فقط یک زمین دارد و یک تابلو و برروی آن زمین نه کارخانه‌ای ساخته شده و نه کارگری دارد، اما این شرکت‌ها به بورس عرضه شد و مردمی که اصلاً هیچ اطلاعی نداشتند سهام این شرکت را خریداری کردند.

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم یادآور شد: بسیاری از کارشناسان بارها به دولت هشدار داده بودند که چنین شرایطی در بورس دوام نخواهد آورد و یک روز حباب بورس خواهد ترکید و سهام‌داران را متضرر خواهد کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624296

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.