مبتلایان به آنفلوآنزای فصلی از خود درمانی پرهیز کنند

  • کد خبر : 543338
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۵۶
مبتلایان به آنفلوآنزای فصلی از خود درمانی پرهیز کنند

مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: افرادی که به ویروس آنفلوآنزای فصلی مبتلا می شوند باید به شدت از خوددرمانی پرهیز کنند چون خوددرمانی در این افراد نگران کننده است زیرا ممکن است موجب تشدید بیماری شود.

خیرخواه ، مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که آنفلوآنزای فصلی امسال سه هفته زودتر از سال گذشته فعال شده است، اظهار داشت: زمانی که این ویروس زودتر فعالیت کند یعنی می تواند مناطق جغرافیایی و تعداد مبتلایان بیشتری را در برگیرد.

وی گفت: در حال حاضر در اوج فعالیت ویروس آنفلوآنزای فصلی در کشور هستیم.

مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان این‌که پیش‌بینی می‌کنیم که ظرف دو سه هفته آینده، موج فعال ویروس آنفلوآنزای فصلی در کشور وجود داشته باشد، عنوان کرد: انتظار داریم که مردم به نکات بهداشتی، دقیقا توجه کنند چون در مرحله ای قرار داریم که مهمترین راه پیشگیری، رعایت نکات بهداشتی است.

وی بیان داشت: افرادی که به ویروس آنفلوآنزای فصلی مبتلا می شوند باید به شدت از خوددرمانی پرهیز کنند چون خوددرمانی در این افراد نگران کننده است زیرا ممکن است موجب تشدید بیماری و بستری شدن آنها در بیمارستان ها شود.

خیرخواه اضافه کرد: همچنین مصرف آنتی بیوتیک و داروهای کورتون‌دار برای این بیماران، هیچ جایی ندارد و توصیه نمی‌شود.

مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: گروه هایی مانند افراد بیشتر از ۶۵ سال، زنان باردار، بیماران ریوی و قلبی، مبتلایان به سرطان که تحت درمان هستند، افرادی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند، مبتلایان به بیماری های تضعیف کننده سیستم ایمنی، افرادی که نارسایی کبد و کلیه دارند و دیابت دارند بیشتر در معرض ابتلا به ویروس شدید آنفلوآنزا هستند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=543338

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.