یک کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛

سود بورسی پاسخگوی نرخ تورم نیست

  • کد خبر : 614708
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
سود بورسی پاسخگوی نرخ تورم نیست
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بسته پالایش یکم برای مبتدیان بورس که تجربه بالایی در خرید و فروش ندارند مناسب است

علی حیدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به اینکه مبتدیان بورس بسته پالایش یکم را بخرند،گفت: با توجه به اینکه تازه واردان به بازار سرمایه از تجربه کافی برای کسب سود در این بازار برخوردار نیستند،خرید بسته پالایش یکم  که سود تضمینی دولت را به همراه دارد می‌تواند مناسب باشد.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه همواره با نوسان‌های متعددی روبرو بوده است،افزود: سود یا ضرر در بورس به عوامل متعددی بستگی دارد اما نقش مهم سهامدار را نباید در بازار سرمایه منکر شد.

حیدری با اشاره به اینکه حضور در بازار سرمایه و کسب سود در آن، نیازمند تجربه و مطالعه کافی از سوی یک سهامدار است،گفت: در شرایط کنونی که شاهد حمایت نسبی از بورس هستیم نمی‌توان دخالت دولت را در نوسانات بازار سرمایه درنظر نگرفت اما نکته مهم اینجاست که فرد سهامدار باید به پختگی کامل برسد تا بتواند در بازار سرمایه موفق عمل کند.

وی از صندوق پالایش یکم به‌عنوان یک محرک قوی برای مبتدیان بازار سرمایه نام برد و تصریح‌کرد: اگر سهامداری سرمایه راکد دارد بدون دغدغه با خرید صندوق پالایش یکم می تواند ۲۰ درصد سود تضمینی دولت را کسب کند.

حیدری با انتقاد از سبقت عجیب نرخ تورم از سودهای بورسی،گفت: در شرایط کنونی که دولت باید کنترل‌کننده نرخ تورم باشد، شرایطی را می‌بینیم که میزان سود کسب شده در بورس از نرخ تورم جامانده است و این احتمال وجود دارد که با فرار نقدینگی از بازار سرمایه سایر بازارهای اقتصادی از طلا و سکه گرفته تا مسکن با التهاب‌های شدیدی روبرو شوند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح‌کرد: دولت باید حمایت خود را از بورس تداوم بخشد تا شاهد افزایش نرخ تورم کالاهای اساسی و گرانی در بازارهای اقتصادی کشور نباشیم هرچند نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که بازار بورس می‌تواند موجب شفافیت و شراکت مردم در اداره کشور شود به شرطی که بسته‌های تشویقی دولت برای حمایت از بازار سرمایه موقتی نباشد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614708
  • نویسنده : احمدرضا صباغی
  • منبع : تهران نیوز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.