مبارزه با مواد مخدر نیازمند چیست ؟

  • کد خبر : 501548
  • ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
مبارزه با مواد مخدر نیازمند چیست ؟

تبلیغات‌های منفی و دسترسی آسان به مواد مخدر جدید سبب گسترش این آسیب اجتماعی در جامعه امروز شده است و نیازمند رسیدکی جدی می باشد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مواد مخدر در طول سال‌های اخیر تغییر شکل‌هایی داده‌اند و به گونه‌ای تبلیغ می شوند که جوانان در سنین مختلف و جنسیت‌های مختلف را به خود جذب می کنند که سبب شده است این پدیده امروز به یک آسیب اجتماعی جدی در جامعه تبدیل شود.

 

مواد مخدر جدید جوانان را هدف قرار داده‌ است

گفتنی است که جوانان شهرستان بهارستان نیز از آسیب‌های مواد مخدر جدید نظیر گل و ماریجوانا در امان نبوده و دلیل این امر تبلیغات مواد مخدرهای جدید نظیر عدم داشتن اعتیاد، نداشتن ضررهای جسمانی و روحی و عدم ایجاد مشکل در روند عادی زندگی می باشد که به روشنی مشخص است تماماً دروغ و صرفاً برای فریب قشر جوان می باشد.

هفته مبارزه با مواد مخدر نیز فرصت مناسبی برای مبارزه با آسیب اجتماعی مواد مخدر و افرادی که این مواد را برای فریب جوانان کشور تبلیغ می‌کنند، می باشد و مسئولین شهرستانی باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

آشنایی خانواده‌ها با عوارض و علائم مصرف اینگونه مواد مخدر و همچنین آگاه کردن قشر جوان از آثار مخرب مصرف مواد مخدری نظیر گل که بدون شک آثاری بسیار مخرب بر روی ذهن و بدن انسان دارد می تواند تاثیر به سزایی در کاهش مصرف اینگونه مواد در سطح شهرستان داشته باشد.

گفتنی است که بی‌انگیزگی جوانان برای کار و تلاش و همچنین نبود شغل و تفریح مناسب برای قشر جوان را می توان از جمله دلایل گرایش این قشر به مواد مخدر روان گردان برشمرد.

درپایان لازم به ذکر است که شرایط دسترسی به مخدرهای جدید به قدری ساده و آسان شده است که جوانان به راحتی با گرفتن یک تماس مواد مخدر را در نزدیک‌ترین محل ممکن دریافت می کنند که این امر نیز نیازمند رسیدگی مسئولین مربوطه و نیروی انتظامی شهرستان بهارستان است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=501548

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.