مادران شهدا، برکت و میراث ارزشمند جامعه هستند

  • کد خبر : 468051
  • ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
مادران شهدا، برکت و میراث ارزشمند جامعه هستند

مادر شهید محمد بخشی گفت: خداوند را شکر می کنم از اینکه فرزندم را در راه امام حسین(ع) برای دفاع از میهن و آرمان های انقلاب اسلامی ایران داده ام.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، همزمان به روز بزرگداشت شهدا، دیدار با مادران شهدا با حضور رئیس کمیسیون فرهنگ و امور بانوان شورای اسلامی، مسئول جامعه بسیج جامعه زنان، رئیس حوزه علمیه حضرت باقرالعلوم(ع) و همسر رزمنده مدافع حرم به نمایندگی از بانوان شهر، به عمل آمد.

در این دیدار مادر شهید محمد بخشی با اشاره به نحوه شهادت فرزندش بیان کرد: پسرم در عملیات والفجر ۴ در سن ۱۸ سالگی در خاک کشور عراق از ناحیه یک دست و قلب آسیب می‌بینند که منجر به شهادت ایشان می‌شود و پیکر مطهر ایشان بعد از ۷ روز از خاک عراق به میهن باز گردانده می شود.

شهید بخشی راه خود را انتخاب کرده بود

مادر شهید افزود: ما سال ۱۳۵۷ مصادف با ایام پیروزی انقلاب به تهران آمدیم ‌و در آن روزها کشور ما در حال تظاهرات بود. فرزندم در ابتدا بدون اینکه من و پدرش متوجه شویم در پایگاه بسیج ثبت نام کرده بود و هر روز صبح از خانه بیرون می رفت، بدون اینکه ما اطلاعی داشته باشیم که کجا می رود و چه می کند. هر چند که من متوجه فعالیت های او شده بودم ‌ولی پدرش از جانب یکی از بستگان شنیده بود که او در بسیج فعالیت می کند. تا اینکه یک روز آمد و ساک خود را جمع کرد و در هنگام صبح که می خواست بروند، بنده او را از خواب بیدار و بدرقه کردم چون او راه خود را انتخاب کرده بود.
مادر شهید با اشاره به خصوصیات بارز اخلاقی شهید بخشی گفت: پسرم با اینکه سن کمی داشت، ولی خیلی مردم دار بودند و ما بعد از شهادت ایشان متوجه بعضی از کارهای خیری که انجام داده بود، می‌شدیم و گاهی آشنایان و یا دوستان ایشان قرض هایی که از او گرفته بودند را می آوردند و می‌گفتند ما از شهید برای انجام کاری قرض گرفته بودیم، بدون اینکه ما اطلاعی داشته باشیم. ‌
مادر شهید بخشی تصریح کرد: خداوند را شکر می کنم از اینکه فرزندم را در راه امام حسین(ع) برای دفاع از میهن و آرمان های انقلاب اسلامی ایران داده ام.

گشاده رویی و خوش اخلاقی شهید علی زارعی

مادر شهید علی زارعی، در بیان خاطرات شهید ۱۷ ساله اش، بیان کرد: پسرم بعد از چهار فرزند دختر، اولین فرزند پسر و به تعبیری نور چشمی خانواده بود. فرزندی فوق‌العاده خوشرو و خوش اخلاق و بهترین صفاتی که از ایشان در دید همه دوستان و اقوام گفته می شد، گشاده رویی ایشان بود.


وی ادامه داد : شهید در روز عاشورا از شهرستان رزن در استان همدان به سمت تهران عازم شد، بدون اینکه از قبل به ما چیزی در ارتباط با اعزام خود بگوید و در هنگام رفتن حتی ساعت مچی خود را باز کرد و وقتی از ایشان پرسیدم کجا میروی؟ در پاسخی نداد و پس از اصرار گفت: با دوستانم می روم تهران، که در هنگام خداحافظی با خواهران خود متوجه شدیم که عازم جبهه است و تصویری که از لحظات خداحافظی ایشان در خاطرم برای همیشه نقش بسته است با خوشحالی رفتن ایشان بود. خوشحالی از اینکه ما رضایت خود را با اهداف او داشتیم، اگر چه با چاشنی گریه همراه بود و انگار بازگشتی نداشت. شهید فقط ۴۰ روز در جبهه حضور داشت و در نهایت به شهادت رسید و پیکر مطهرش دو روز بعد از شهادت به زادگاهش آورده شد.

مادر! نگران من نباش
مادر شهید زارعی از دلتنگی‌های خود می‌گفت، وقتی که چشمانش نقشی از اشک را بر خود می‌گرفت، وقتی که گفت فرزندم را وقتی در خواب می بینم، همیشه نگران من است و می‌گوید خیلی فکر و خیال می‌کنی نگران من نباش.
مادر شهید گفت: شاید تعبیر این خواب ها این باشد که زرق و برق زندگی ما را از حضور در ضیافت مادران و پدران شهدا غافل کرده است.

‌پس با خود عهد ببندیم که مادران صبور شهدا را در کنار شهدا یاد کنیم چراکه آنان برکت زندگی جامعه اند و برای پیشرفت زندگی مان، حواسمان باشد که جای دوری نیست، همین نزدیکی‌ها اگر بجوییم، درب خانه آنها با همان صفای باطن بدور از هیاهوی زمانه برایمان باز است. دیدار با مادران آسمانی، احساس حضور در محضر خداست، چون آنان میراث ارزشمند شهدا هستند.

خبرنگار: معصومه قربانی

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=468051

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.