امانی در گفت‌وگو با «تهران نیوز» بررسی کرد؛

لزوم هدایت نقدینگی به حوزه حمل و نقل عمومی / طرح‌های TOD چیست؟

  • کد خبر : 616819
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
لزوم هدایت نقدینگی به حوزه حمل و نقل عمومی / طرح‌های TOD چیست؟

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران معتقد است در راستای تصویب لایحه محرک اقتصادی توسعه طرح‌های TOD (توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی) می‌تواند راهگشای شهرداری تهران باشد.

شهربانو امانی، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌گو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به تاثیر تصویب لایحه محرک اقتصادی بر درآمد شهرداری تهران اظهار کرد: لایحه‌ محرک اقتصادی در ابتدا به‌صورت دو فوریت و بعد یک فوریت به صحن آمد و پس از بحث و بررسی به تصویب رسید، البته من معتقد نیستم که این لایحه می‌تواند سرنوشت شهرداری را می‌تواند متحول کند.

وی گفت: بخشی از این لایحه بخشودگی بود برای این‌که شهروندانی که در زمان کرونا شرایط بسیار سختی را پشت‌سر می‌گذارند؛ بتوانند با یک فاصله زمانی دیرتر حقوق و عوارض شهرداری را بپردازند.

عضو کمیسیوخن عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اضافه کرد: بخش دیگری از این لایحه به ۲۰۰ هزار هزار میلیارد نقدینگی موجود در کشور اشاره می‌کرد، براساس نظر کارشناسان کمیسیون‌های تخصصی این نقدینگی می‌تواند به بخش مسکن و TOD  (توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی) هدایت شود.

امانی با بیان این‌که پیگیری اجرایی شدن TOD رویکرد مهمی است که در شورای پنجم دنبال می‌شود، گفت: اجرای طرح‌های TOD محور سرمایه مردم را برای تحصیل ثروت سمت و سو می‌دهد و هم بر بازارهایی توسعه شهری مبتنی‌ بر حمل‌ونقل عمومی که تاکید شورای پنجم است اهتمام می‌ورزد، این اقدامات می‌تواند گره‌گشای شهرداری باشد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616819

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.