شهردار اسلامشهر تاکید کرد

لزوم ارتباط بیشتر مهندسان ناظر با شهرداری

  • کد خبر : 622920
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
لزوم ارتباط بیشتر مهندسان ناظر با شهرداری
شهردار اسلامشهر گفت: با قانونمند شدن نظارت بر ساخت و ساز ها، می توان شاهد رشد و توسعه شهر باشیم .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین طلا شهردار اسلامشهر در جلسه ای که توسط رئیس شورای اسلامی شهرستان با مسئولان سازمان نظام مهندسی استان تهران در سالن جلسات این شورا برگزار شد، اظهار کرد: در شرایط موجود در کشور فعالیت های عمرانی باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود تا بار کمتری بر دوش مردم بماند.

طلا با اشاره به ضرورت و اهمیت نظارت فنی بر ساخت و سازها، بیان کرد: همه آحاد مردم در دستگاه های اداری و اجرایی، عامل بروز پدیده ساخت و ساز غیرمجاز در شهرها را شهرداری ها می دانند، در صورتی که مسئولیت نظارت بر ساخت و سازها از طرف حاکمیت بر عهده سازمان نظام مهندسی است.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از نظارت فنی بر عهده نظام مهندسی است، تاکید کرد: عملکرد شهرداری و مهندسان ناظر در ساخت و سازها و پروژه های عمرانی، باعث رونق نظام اقتصادی و اجتماعی،،در شهر می شود و برای بهتر انجام شدن این روند باید ارتباط بیشتری بین مهندسین ناظر با شهرداری برقرار شود.

شهردار اسلامشهر با تاکید بر اینکه باید ساز و کاری تهیه و تدوین شود تا مانع از بروز تخلفات در ساخت و سازها شده و علاوه برآن باعث شفافیت در نظارت ها شود، تصریح کرد: با شفافیت سازی امور می توان ضمن تحقق این اهداف، شاهد رشد و رونق در ساخت و سازها بود، قانونمند شدن نظام نظارت ها برساخت وسازها در نظام اقتصادی شهر،باعث رشد و رونق شهر می شود و می توان شاهد شهری ایده آل بود.

طلا‌ با اشاره به اینکه همواره در نظامات و نظارتهایی که عامل انسانی دخیل است، کاستی ها و ضعف هایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: با شفاف سازی و مکانیزه کردن امور نظارتی می توان ضمن تقویت و رفع این کاستی ها،مانع از بروز تخلفات و ادامه فعالیت ها شد.

امین اسدی رئیس شورای شهرستان اسلامشهر، هم در این جلسه با اشاره به فعالیت ۶۵ شرکت نظارتی در اسلامشهر، اظهار کرد: متاسفانه مهندسان ناظر ساختمانی خارج از شهرستان در این منطقه فعالیت می کنند، که حضور فیزیکی بر سر پروژه ها ندارند و این عمل باعث بروز برخی تخلفات در حوزه ساختمان می‌شود.

اسدی با تاکید بر اهمیت و ضرورت نظارت دقیق بر ساخت و سازها توسط مهندسان ناظر مجرب و دارای پروانه، خاطرنشان کرد: باید شرایط کار به گونه ای فراهم شود تا زمینه فعالیت مهندسان بومی منطقه آسان برای فعالیت و حضور مهندسان غیربومی در این شهرستان سخت‌تر و قانونمندتر شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=622920

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.