لایحه بودجه ۹۹ در وضعیت معلمان چه تأثیری دارد؟

  • کد خبر : 548087
  • ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
لایحه بودجه ۹۹ در وضعیت معلمان چه تأثیری دارد؟

الهیارترکمن گفت: در راستای سند تحول بنیادین ۱۴۰۴، سال ۹۹ به عنوان سال چهارم از اجرای برنامه ششم توسعه بسیار مورد توجه بوده و یکی از ارکان مهم اجرای این سند است که لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده برای این موضوع کافی نیست و می‌تواند مشکلاتی را در این زمینه رقم بزند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در خصوص لایحه بودجه ۹۹ بحث‌ها و علامت سوال‌های بسیاری مطرح است. به گفته کارشناسان و بر اساس مدارک موجود لایحه بودجه آموزش و پرورش در سال آینده تنها ۱ درصد افزایش داشته که خود موجب بلند شدن صدای اعتراض معلمان و کارمندان این وزارت‌خانه شده از طرفی بندهای بسیاری در لایحه بودجه جدید حذف یا تغییر نام داده و البته میزان بودجه تعیین شده برای این بند‌ها نیز نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

 

بودجه پیشنهادی حدود ۲۰ درصد از موارد آموزشی و تحصیلی را کاهش می‌دهد

علی الهیارترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش، در خصوص پیشنهاد بودجه ۵۷هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی سال ۹۹ گفت: متاسفانه بودجه‌ای که اعلام شده، بحث‌های تحصیلی دانش‌آموزان را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

او ادامه داد: بودجه پیشنهادی حدود ۲۰ درصد از موارد آموزشی و تحصیلی را کاهش داده و به نظر می‌رسد منجر به تعطیلی کلاس‌ها شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه این بودجه می‌تواند در روحیه معلمان به ویژه معلمان حق‌التدریسی اثرگذار باشد، توضیح داد: این موضوع به این دلیل است که معمولا به دلیل مشکلات مالی این وزارت‌خانه حقوق‌ها با تاخیر برای معلمان واریز می‌شود.

الهیارترکمن خاطرنشان کرد: در راستای سند تحول بنیادین ۱۴۰۴، سال ۹۹ به عنوان سال چهارم از اجرای برنامه ششم توسعه بسیار مورد توجه بوده و یکی از ارکان مهم اجرای این سند است که لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده برای این موضوع کافی نیست و می‌تواند مشکلاتی را در این زمینه رقم بزند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=548087

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.