قیمت جدید نان با آراد یارانه ای و آزاد پز در تهران

  • کد خبر : 530987
  • ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
قیمت جدید نان با آراد یارانه ای و آزاد پز در تهران

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تهران قیمت جدید انواع نان سنگک ، بربری ، تافتون و لواش با آرد یارانه ای و آزاد پز را اعلام کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان این که امسال ۹ هزار و ۴۶۳ مورد شکایت ازخودروسازان به ثبت رسیده است به اعلام قیمت جدید نان با آراد یارانه ای و آزاد پز پرداخت.

یداله صادقی امروز در نشستی خبری با بیان اینکه تاکنون ۱۶۶ میلیارد تومان بانک ها به صنعت گران تسهیلات پرداخت کرده اند که امسال در سال رونق تولید نیازمند همکاری بیشتر بانک ها در این عرصه هستیم، اظهارداشت:سال گذشته سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بانک ها تسهیلات پرداخت کردند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به فعالیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری تهران گفت:این ستاد با ریاست استاندار مشکلات واحدهای تولیدی را شناسایی و به دنبال رفع موانع موجود است. امسال این ستاد ۹۵ جلسه با یک هزار و ۹۱۷ مصوبه برگزار کرده و ۵۰ درصد پرونده ها مربوط به تامین مالی، ۲۰ درصد پرونده ها مربوط به امور مالیاتی، ۲۰ درصد پرونده ها مربوط به تامین اجتماعی و ۱۰ درصد پرونده ها مربوط به مسائل مختلف از جمله آب و برق و سایر موارد بوده است.

صادقی با اشاره به این که دولت از سال گذشته سفارش و واردات کالاهای داخلی را به سازمان صنعت، معدن و تجارت واگذار کرده است گفت:سفارش ۷۱ هزار مواد اولیه صنایع به ثبت رسیده که ۹۶ درصد از آن مورد بررسی قرار گرفته و حدود ۲ هزار پرونده نیاز در حال بررسی است.

وی با اشاره به این که امسال ۲۴ واحد معدنی صادر شده است ، تصریح کرد:این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۷ مورد بود که نشانگر رشد در این زمینه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان این در استان تهران ۴۰۰ هزار واحد صنفی وجود دارد گفت:۸۸ هزار واحد در زمینه تولید و ۳۲۰ هزار واحد در زمینه خدمات فنی و توزیع فعال هستند.

وی با اشاره به این که امسال ۳۰۸ هزار مورد بازرسی از واحدها صورت گرفته است ابراز داشت:واحدهای متخلف به ارزش ۲۴۶ میلیارد تومان به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اضافه کرد:امسال بازرسی های نظارت بر عرضه کالاها، ۳۳ هزار و ۳۳۰ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه که ۲۶ هزار و ۹۶ مورد بوده که افزایش را نشان می دهد.

وی افزود:همچنین ۶۹۹ برگه گزارش کشفیات قاچاق ارائه شده است که ارزش آن ۱۳ میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد را نشان می دهد ضمن این که بیشترین کشفیات قاچاق در زمینه پوشاک، لوازم خانگی، کود و تجهیزات پزشکی بوده است.

صادقی با بیان این که امسال ۹ هزار و ۴۶۳ مورد شکایت ازخودروسازان به ثبت رسیده است گفت:بیشترین شکایت ها به ۲ خودروسازان بزرگ بوده است که عمده شکایت ها در خصوص افزایش قیمت با یک هزار و ۶۳۶ مورد شکایت، تاخیر در تحویل با چهار هزار و ۹۴۷ مورد شکایت و ضعف در کیفیت با یک هزار و ۳۲۰ مورد شکایت بوده است.

نرخ مصوب نان با آراد یارانه ای و آزاد پز 

وی با بیان اینکه قیمت نان با آراد یارانه ای و آزاد پز در استان تهران اعلام شد اظهار داشت:در بخش یارانه ای قیمت نان در شهر تهران بربری با ۵۵۰ گرم وزن چانه هزار تومان، سنگک با ۵۶۰ گرم وزن چانه یک هزار و ٢۰۰ تومان، تافتون ٢٣۰ گرم وزن چانه ۵۵۰ تومان و لواش با ١۵۰ گرم وزن چانه ٣۰۰ تومان اعلام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود:در بخش نانوایی های آزادپز شهر تهران قیمت نان بربری با ۵۸۰ گرم وزن چانه هزار و ۵۰۰ تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک هزار و ٨۰۰ تومان، تافتون ۲۸۰ گرم وزن چانه ٨۵۰ تومان و لواش با ١٧۰ گرم وزن چانه ۴۵۰ تومان است.

وی با اشاره به قیمت اعلام شده در شهرستان های استان تهران بیان داشت:بخش یارانه ای قیمت نان در شهرستان های تهران بربری با ۵۵۰ گرم وزن چانه هزار تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک هزار و ١۰۰ تومان، تافتون ٢٣۰ گرم وزن چانه ۵۰۰ تومان و لواش با ١۵۰ گرم وزن چانه ٣۰۰ تومان است.

صادقی اضافه کرد:در بخش آزاد پز قیمت نان در شهرستان های این استان بربری با ۵۸۰ گرم وزن چانه هزار و ٣۰۰ تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک هزار و ۶۰۰ تومان، تافتون ٢٣۸۰۰ گرم وزن چانه ٨۰۰ تومان و لواش با ١٧۰ گرم وزن چانه ۴۰۰ تومان اعلام شده است.

به گفته وی، اضافه کردن کنجد و سبزی ها به نان در شهر تهران ۵۰۰ تومان و در شهرستان های این استان بستگی به توافق سفارش دهنده و نانواست. در حال حاضر هشت هزار و ۵۰۰ نانوایی در استان تهران وجود فعال است.

وی از نظارت بر کیفیت و قیمت نان در نانوایی ها خبر داد و گفت:از اول هفته آغاز شده است و تمام نانوایی ها مورد نظارت قرار می گیرد.

صادقی بیان داشت:در ۶ ماه امسال سه هزار و ٢١١ مورد برگ تخلف برای ناموایی ها صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ٢هزار و ٨۰ ۶ مورد بود است افزایش تخلف را نشان می دهد که در صورت تکرار تخلف برای چهارمین بار پلمب می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از مردم خاست در صورت مشاهده تخلف در نانوایی ها گزارش را از طریق شماره تماس ١٢۴ اعلام کنند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=530987

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.