قیمت بیت کوین در مسیر صعودی

  • کد خبر : 590520
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
قیمت بیت کوین در مسیر صعودی

به رغم شیوع ویروس کرونا و ضربه آن بر پیکر اقتصاد جهان، بیت‌کوین نیز شاهد سقوط بود، اما در روزهای اخیر به دنبال تزریق بسته‌های حمایتی مالی توسط بانک‌های مرکزی، این رمزارز روند صعودی خود را آغاز کرده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، بیت‌کوین در سال گذشته با تمام تلاش خود برای تقویت که به فروش منتهی می‌شد، تقلا کرده پیشروی در قیمت را تجربه کند.

گفتنی است، بیت‌کوین، در طول اوایل ماه مارس به دنبال از بین رفتن وحشتی که دارایی‌های بسیار کمی را نجات داد، ۶۰درصد سقوط در ارزش خود را تجربه کرد. از آن زمان به بعد، این رمزارز به صورت پیوسته روند بهبود را طی کرده و به جایگاهی که در اوایل امسال میلادی و پیش از شیوع ویروس کرونا داشت، باز گشته است.

شایان ذکر است، تزریق بسته‌های محرک مالی ارائه شده توسط بانک‌های مرکزی محلی بدون شک به میزان قابل توجهی در افزایش قیمت بیت‌کوین نقش داشته است.

از زمان سقوط ارزش بیت‌کوین در اواسط ماه مارس و تجربه کانال ۴هزار دلاری، این پول دیجیتالی در یک الگوی کانالی در حال طی کردن روند صعودی است.

بیت‌کوین درحال‌حاضر تحت منطقه مقاومت کلیدی ۱۰هزار تا ۱۱هزار دلار قرار گرفته که همچنین تلاش کرده خود را به بالاترین سطح قیمت سال گذشته برساند. اگر بیت‌کوین بتواند این سطح را به شکل متقاعدکننده‌ای حفظ کند، می‌تواند یک نشانه مهم تایید برای ادامه روند صعودی آن باشد.

جالب توجه است که نمودار هفتگی بیت‌کوین نشان می‌دهد الگوی قیمتی این رمزارز طی چند سال گذشته چگونه شکل گرفته است. حرکت‌های بزرگ اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که دارایی‌ها از الگوی قیمتی بازار خارج می‌شوند. سطح مقاومتی بیت‌کوین از ۱۰هزار تا ۱۱هزار دلار تقریبا با سطح مقاومت نزولی از الگوی قیمتی بازار مطابقت دارد.

درحال‌حاضر باید مشاهده شود که بیت‌کوین قادر به رفع موانع پیش رو خواهد بود یا خیر. با وجود تریلیون‌ها دلار بدهی جدید دولت‌ها و چاپ تریلیون‌ها دلار پول بدون پشتوانه توسط بانک‌های مرکزی، مسلم است که دارایی‌های غیرقابل چاپ مانند بیت‌کوین، طلا و نقره در سال‌های آتی سود زیادی را کسب کنند.

این ارز دیجیتالی درحال‌حاضر با قیمت ۹هزار و ۵۲۸دلار معامله می‌شود.

منبع:  اقتصاد آنلاین

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=590520

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.