قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز جمعه ۱۴ آذر ۹۹

  • کد خبر : 627644
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز جمعه ۱۴ آذر ۹۹
قیمت سکه پارسیان براساس قیمت طلا محاسبه می شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، قیمت سکه پارسیان براساس قیمت طلا محاسبه می شود. قیمت سکه پارسیان در روزهایی که مردم دیگر توان خرید طلا و خرید سکه و نیم سکه و ربع سکه را ندارند بسیار حائز اهمیت است. قیمت سکه پارسیان ۱۰۰سوتی ۱۲۶,۵۰۰ است. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان تومان رسید. قیمت سکه پارسیان نیز کمی پایین تر از روز قبل مورد معامله قرار گرفت. قیمت سکه پارسیان برای کادو امروز جمعه ۱۴ آذر ۹۹ را در ادامه خبر آورده ایم.

 

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون و۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه۶  میلیون و۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون تومان و سکه یک گرمی۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

 

هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان معامله می‌شود.

 

قیمت سکه پارسیان جمعه ۱۴ آذر

 

قیمت سکه قیمت طلا در بازار تهران افزایش یافت به طوری قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۱۵ هزار تومان تومان رسید. قیمت سکه پارسیان نیز کمی بالاتر از روز قبل مورد معامله قرار گرفت. قیمت سکه پارسیان برای کادو را در ادامه خبر آورده ایم. قیمت سکه پارسیان برای کادو در وزن‌های مختلف و با دو عیار ۷۵۰ و ۹۵۰ در جدول زیر قابل مشاهده است. قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز جمعه ۱۴ آذر ۹۹ را در جداول زیر بخوانید.

 

نامخریدفروش
نرخ پارسیان 0/100پارسیان ۰/۱۰۰۱۱۱,۰۰۰۱۱۷,۰۰۰
نرخ پارسیان 0/200پارسیان ۰/۲۰۰۲۲۲,۰۰۰۲۳۰,۰۰۰
نرخ پارسیان 0/300پارسیان ۰/۳۰۰۳۳۲,۵۰۰۳۴۳,۰۰۰
نرخ پارسیان 0/400پارسیان ۰/۴۰۰۴۴۴,۰۰۰۴۵۶,۰۰۰
نرخ پارسیان 0/500پارسیان ۰/۵۰۰۵۵۴,۵۰۰۵۶۸,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/600پارسیان ۰/۶۰۰۶۶۵,۵۰۰۶۸۱,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/700پارسیان ۰/۷۰۰۷۷۶,۵۰۰۷۹۴,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/800پارسیان ۰/۸۰۰۸۸۷,۵۰۰۹۰۷,۵۰۰
نرخ پارسیان 0/900پارسیان ۰/۹۰۰۹۹۸,۵۰۰۱,۰۲۰,۵۰۰
نرخ پارسیان 1گرمپارسیان ۱گرم۱,۱۰۹,۵۰۰۱,۱۳۳,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.1گرمپارسیان ۱.۱گرم۱,۲۲۰,۵۰۰۱,۲۴۶,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.2گرمپارسیان ۱.۲گرم۱,۳۳۱,۵۰۰۱,۳۵۹,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.3گرمپارسیان ۱.۳گرم۱,۴۴۲,۵۰۰۱,۴۷۲,۵۰۰
نرخ پارسیان 1.4گرمپارسیان ۱.۴گرم۱,۵۵۳,۵۰۰۱,۵۸۵,۰۰۰
نرخ پارسیان 1.5گرمپارسیان ۱.۵گرم۱,۶۶۴,۰۰۰۱,۶۹۸,۰۰۰

 

نرخ‌های ارائه شده با توجه به سیاست واحد کسبی ممکن است با ۵ درصد تفاوت باشد. تمامی نرخ‌ها به تومان می‌باشد و به صورت خودکار با نوسانات قیمت طلای ۲۴ عیار تغییر می‌کند.

 

نحوه محاسبه قیمت سکه پارسیان

 

این نوع طلا که به  دلیل شباهتی که با سکه دارد به عنوان سکه شناخته میشود که همانند سکه بهار آزادی و یا نیم و ربع بهار آزادی دارای وزن ثابت نمی باشند و هر کدام دارای  وزنی مجزا میباشد که در صورت پرس بودن بر روی کاغذ آن درج گردیده است مثلا ۵۰۰/۰ (پانصدسوت) یا ۷۵۰/ ۰ (هفتصد و پنجاه سوت)  و یا ۱/۲۵۰ (یک گرم و دویست و پنجاه سوت) و در قسمتی دیگر عیار آن ثبت شده است که باید ۷۵۰ یا ۱۸ عیار را ثبت کرده باشد.

 

سکه پارسیان

شایان ذکر است که سعی کنید طلای فوق را از طلافروشی های معتبر خریداری نمایید زیرا تعدادی فرصت طلب از این موقعیت سوءاستفاده کرده و اقدام به ضرب این نوع طلا با عیار پایین نموده اند.

 قیمت سکه پارسیان ۷۵۰ عیارX قیمت سکه پارسیان ۱ گرمیX قیمت سکه پارسیان به روز

 

برای محاسبه ارزش طلای فوق ، فقط کافی است  وزن مربوطه را در قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار ضرب نمایید که آخرین نرخ طلا را میتوانید از ستون منوی اصلی ، صفحه نخست را انتخاب و آخرین نرخ را  مشاهده نمایید .

مثال : اگر وزن طلا ۰/۵۰۰  سوت باشد و قیمت هر گرم طلا ۲۷۴۹۰ تومان باشد:
۱۳۷۵۰تومان =۰/۵۰۰(سوت) * ۲۷۴۹۰ تومان
نکته : وقتی شما بخواهید طلای فوق را از یک فروشگاه طلا فروشی خریداری نمایید ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان به مبلغ فوق باید اضافه نمایید،مثلا شما قبلا در منزل از این نوع سکه ها دارید و برای یک مهمانی قصد هدیه دادن آن را داشته باشید،و یا کسی برای شما هدیه آورده است و میخواهد تخمین قیمتی برای آن داشته باشید، شما بایستی بدانید که جدای از ارزش طلای آن که وزن را در قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ضرب مینمایید،فروشنده آن نیز به عنوان سود و همچنین اجرت ساخت سکه فوق مبلغی را دریافت مینماید که قاعدتا نباید بیشتر از ۳۰۰۰ تومان باشد(البته بستگی به فروشنده نیز دارد!)

 

قیمت امروز سکه پارسیان چهارشنبه 5 آذر 99

 

توجه:
طبق قانون ضرب سکه طلا به طور انحصاری در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تولید و عرضه پلاک های طلای پارسیان، هخامنشی و پاسارگاد به صورت مدور و با عنوان سکه در نام تجاری مصنوع ، غیرقانونی و ممنوع است.
همچنین پلاک های مذکور هیچ گونه ارتباطی به بانک های فعال در کشور از قبیل پارسیان، پاسارگاد ندارد و به طور صرف از یک نام اقتباس شده است.

منبع: راهبردمعاصر

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=627644

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.