از بین بردن لکه های اساسی از روی فرش

  • کد خبر : 574508
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
از بین بردن لکه های اساسی از روی فرش

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید لکه های فرش را از بین ببرید، اما به نفع شماست که با استفاده از برخی تکنیک ها و روش های امتحان شده و واقعی برای از بین بردن لکه های اساسی از روی فرش، استفاده کنید و یا این کار را به افراد با تجربه و با سابقه در قالیشویی مشهد بسپارید.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، این مسئله ممکن است برای اکثر افراد اتفاق بیافتد بنابراین بیایید با آن روبرو شویم. شما هر چقدر هم برای محافظت از فرش خود احتیاط کنید به این امید که دیگر هیچ حادثه ای رخ نمی دهد و لکه ای بر روی سطح فرش شما زیبایی و جلوه اولیه آن را به خطر نمی اندازد، هر لحظه ممکن است با یک فنجان قهوه، یک قطره خون یا کثیف کاری حیوان خانگی، با این مسئله مواجه شده و غافلگیر شوید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید لکه های فرش را از بین ببرید، اما به نفع شماست که با استفاده از برخی تکنیک ها و روش های امتحان شده و واقعی برای از بین بردن لکه های اساسی از روی فرش، استفاده کنید و یا این کار را به افراد با تجربه و با سابقه در قالیشویی مشهد بسپارید.

حذف لکه های ناشی از نوشیدنی های رنگی

نوشیدنی های رنگی می تواند مقصر ایجاد لکه های وحشتناک در انواع فرش ها باشد، اما با درمان های مناسب می توانید لکه های نوشیدنی های رنگی را حتی از فرش هایی با زمینه سفید پاک کنید.

برای از بین بردن لکه های سخت فرش ناشی از نوشیدنی رنگی، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا، به آرامی لکه را با یک حوله سفید خشک تمیز کنید. هرگز لکه را مالش ندهید زیرا این کار حذف لکه فرش را به طور کامل دشوارتر می کند و می تواند منجر به اشباع در فرش شود.

می توانید مخلوطی از سرکه سفید، صابون و آب را در یک بطری اسپری امتحان کنید. برای این کار از ۱/۴ فنجان سرکه سفید، ۱ قاشق غذاخوری صابون و مقدار معینی آب استفاده کنید. ناحیه را به طور آزاد اسپری کنید و بگذارید ۵ الی۱۰ دقیقه خیس شود و سپس با یک حوله تمیز و خشک آن را پاک کنید. همچنین برخی از محصولات حذف لکه فرش می تواند برای مبارزه با بسیاری از انواع لکه های فرش فواید خوبی داشته باشد. (حتماً قبل از استفاده کلی قسمت کوچکی از فرش را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه واکنش منفی در استفاده از هر یک از این مواد وجود نخواهد داشت.)

شما برای از بین بردن انواع لکه ها و کثیفی های فرش و قالیچه خود می توانید از بهترین قالیشویی مشهد استفاده کرده و با خاطری آسوده به تمیزی و ماندگاری فرش خود اطمینان داشته باشید.

حذف لکه های ناشی از ادرار حیوانات

بسیاری از دارندگان حیوانات خانگی با چالش تمیز کردن لکه های ناشی از حیوان خانگی مورد علاقه خود روبرو هستند و مواجهه با این مسئله می تواند خسته کننده و در برخی مواقع ناامید کننده باشد. اما خوشبختانه روش ها و موادی وجود دارد که می تواند این نوع بو یا لکه ها را از بین ببرد فرش را کاملاً تمیز کند.

در اینجا چند نکته برای از بین بردن لکه های ناشی از حیوان خانگی از سطح فرش آورده شده است:

در ابتدا، مواد جامد را با استفاده از یک ابزار به آرامی از سطح فرش جمع کنید و سپس با یک دستمال مرطوب سطح را سریعا پاک کنید. در صورتی که لکه قبلاً روی الیاف فرش خشک شده باشد ، بهترین راه برای رفع این نوع لکه، مرطوب کردن دوباره آن است. بارها و بارها این کار را تکرار کنید تا سطح فرش از کثیفی به طور کامل پاک شود. سپس یک محصول تمیز کننده لکه فرش را بطور خاص برای لکه های ایجاد شده توسط حیوان خانگی تهیه کرده و از آن برای رفع لکه سطوح استفاده کنید. همچنین می توانید یا استفاده ز قالیشویی آنلاین مشهد این کار را به افراد با تجربه و به صورت حرفه ای انجام دهید تا دیگر نگرانی از بابت لکه ایجاد شده، بوی بد آن و یا اثراتی که بر روی فرش شما باقی می گذارد نداشته باشید.

از بین بردن لکه خون از روی فرش

اضطراب زیادی در ارتباط با لکه های خون روی لباس و فرش وجود دارد، اما وقوع این حادثه وحشتناک به اندازه ظاهر بد آن نیست. برای از بین بردن لکه خون، باید آن را هر چه سریع تر پاک کنید. مانند همه لکه ها، هر چه سریع تر عمل کنید، روش های حذف لکه از روی فرش موثرتر خواهد بود.

در اینجا چند روش برای از بین بردن لکه خون از روی فرش آورده شده است:

هنگام پاک کردن لکه های خونی از روی فرش ها، همیشه به جای آب گرم یا داغ از آب سرد استفاده کنید. این نکته بسیار مهم است زیرا خون با گرما منعقد می شود و سرما باعث جلوگیری از نفوذ خون به الیاف فرش خواهد شد. با یک محلول پاک کننده خانگی شروع کنید به طور آزاد آن را مرطوب کنید تا لکه فرش کاملاً خیس شود. سپس از یک حوله کاغذی یا یک پارچه سفید خشک برای پاک شدن لکه استفاده کنید تا خون به پارچه منتقل شود. ناحیه مورد نظر را با آب سرد بشویید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=574508

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.