قالیباف: اجرای تعهدات برجامی شرط مذاکره است

  • کد خبر : 626619
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰
رئیس مجلس گفت: غربی‌ها مطمئن باشند تا زمانی که به تعهدات‌شان در قبال ایران عمل نکنند اجرای طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را پیش خواهیم برد ولی اگر به تعهدات‌شان عمل کردند براساس ماده 7 طرح مذکور امکان مذاکره وجود دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه ۱۱ آذر) بعد از تصویب تمامی جزئیات (۹ ماده) طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران اظهار داشت: از نمایندگان مجلس که در ۲ جلسه امروز مصوبات مهمی درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها داشتند تشکر می‌کنم.

وی افزود: مجلس این فرصت را برای مجموعه هسته‌ای کشور در ابعاد تحقیقات و صنعتی فراهم آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چند سالی است که می‌بینیم ایران تعهدات یکطرفه را براساس برجام اجرا کرده است ولی طرف‌های غربی به تعهدات‌شان پایبند نبوده و به هیچکدام از آنها عمل نکردند.

قالیباف گفت: تعهدات غربی‌ها در قبال ایران در برجام پابرجا بوده و هیچکدام از آنها اجرا نشده است.

وی افزود: امروز مجلس شورای اسلامی این تصمیم را گرفت که به جاده‌ای که یکطرفه بوده است پایان دهد. البته این فرصت برای غربی‌ها فراهم است که اگر به تعهدات‌شان در برجام عمل کنند براساس طرح اقدام راهبردی فرصت لازم را دارند. این در حالی است که آنها نه تنها به تعهدات‌شان در قبال ایران عمل نکردند بلکه مشاهده کردیم با خرابکاری در نطنز به صنعت هسته‌ای ایران آسیب وارد کردند و با کارهای تروریستی که اتفاق افتاد و حتی حاضر به محکوم کردن این اقدام نشدند منجر به شهادت شهید فخری‌زاده شدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدواریم که با این تصمیم قاطع بتوانیم رفع تحریم کرده و غربی ها هم مطمئن باشند تا زمانی که به تعهدات‌شان در قبال جمهوری اسلامی عمل نکنند ما اجرای طرح اقدام راهبردی را پیش خواهیم برد. ولی اگر به تعهدات‌شان عمل کردند براساس ماده ۷ طرح مذکور امکان مذاکره وجود دارد.

قالیباف در پایان اظهار امیدواری کرد که بتوانیم رفع تحریم کرده و سختی‌های مردم را با پیگیری آن از این مسیر برطرف کنیم.

منبع: فارس

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=626619

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.