فوتبال همیشه ۹۰ دقیقه نیست !

  • کد خبر : 530509
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۵۸
فوتبال همیشه ۹۰ دقیقه نیست !

یک تصور غلطی وجود دارد که فوتبال را در ۹۰ دقیقه خلاصه می‌کند اما بازی‌های امسال لیگ نشان داده که فوتبال بیشتر از این حرف‌ها در جریان است و مصداق بارز آن نتایج حاصل شده برای تیمها در وقت‌های اضافه بازی است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فوتبال همیشه ۹۰ دقیقه نیست . این جمله‌ای است که تیمهای لیگ برتری در همین چند هفته ابتدایی لیگ به خوبی درک کردند و مزه تلخ یا شیرین آن را چشیدند. ۶ هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشته و در ۴۸ بازی‌ای که برگزار شده ۸ بازی بعد از دقیقه ۹۰ گل داشته است تا در نزدیک به ۲۰ درصد از مسابقات تحت تأثیر گل های دقایق پایانی قرار گرفته باشد که از این ۸ بازی در ۶ بازی، گلی که به ثمر رسیده در کسب امتیاز دو تیم تاثیرگذار بوده است. در این گزارش قرار است سهم تیم‌ها از گل‌های بعد از دقیقه ۹۰ در لیگ نوزدهم را بررسی کرده‌ایم.

استقلال و ضررهای زیاد از بازی در وقت اضافه 

استقلال بیشتر از هر تیم دیگری می‌داند که فوتبال ۹۰ دقیقه نیست دقیقاً یعنی چی! آبی پوشان بیش از هر تیم دیگری در لیگ بعد از دقیقه ۹۰ در رقابت‌های این فصل لیگ برتر گل خوردند تا امتیازات زیادی را در این زمان ازدست داده باشند. آبی‌ها هفته‌ی اول در تبریز مقابل ماشین سازی در دقیقه ۹۴ بازنده شد بعد از آن استقلال در بازی هفته‌ی دوم مقابل فولاد با وجود برتری ۱ بر ۰ در دقیقه ۹۵ دروازه خود را باز شد دید تا باز هم امتیاز از دست داده باشد. استقلال بعد از این دو بازی کمی هوشیار شد اما هفته پنجم باز هم وقت‌های اضافی بلای جان آبی‌ها شد. استقلال در این هفته و در مقابل ذوب‌آهن دقیقه ۹۱ را برای گل خوردن انتخاب کرد و با این گل بازی برده را با مساوی عوض کرد.

به طور کلی استقلال طی این ۶ هفته، ۵ امتیاز از دست داده  و اگر امتیازاتی که از دقیقه ۹۰ به بعد در این فصل از دست داده بود را حفظ می‌کرد، در پایان هفته‌ی ششم با کسب ۱۱ امتیاز بالاتر از پرسپولیس در رده‌ی چهارم جدول رده بندی قرار داشت اما نشد که بشود.

فولاد و ۳ امتیاز بیشتر 

فولاد خوزستان این فصل همراه با جواد نکونام از ۶ بازی ابتدایی لیگ ۹ امتیاز دارد و در رده‌ی ششم جدول رده بندی قرار گرفته است. اولین گل وقت‌های اضافی آتشی‌ها در بازی با استقلال بود و اما دومین گل آنها شیرین‌تر از گل اول بود چون که این گل ۳ امتیاز بازی را به حساب آنها ریخت. این گل در دقیقه ۹۲ بازی با شهر خودرو در مشهد توسط لوسیانو پریرا رقم خورد تا خوزستانی‌ها شرایط خوبی را برای خود دست و پا کنند. فولاد با این دو گلی که به ثمر رساند ۳ امتیاز بیشتر از آنچه که طی ۹۰ دقیقه دشد کرده بود را در وقت‌های اضافه به دست آورده است.

شهرخودرویی‌ها یکی خوردند و یکی زدند

دیگر تیم لیگ برتری که از گلهای آخر بازی تحت تأثیر قرار گرفته است شهر خودروی مشهد است. این تیم در بازی با فولاد با گلی که خورد ۱ امتیاز از دست داد اما در عوض در بازی با پرسپولیس این مسئله را جبران کرد و در دقیقه ۹۳ موفق به شکست پرسپولیس شد تا ۲ امتیاز سود کرده باشد و برایند این فعل و انفعالات در بازی‌های شهر خودرو ۱ امتیاز به سود شاگردان یحیی بود.

ذوب و فرار از شکست

ذوب‌آهن این فصل یک گل بعد از دقیقه ۹۰ به ثمر رساندند و همین یک گل نیز برای آنها امتیاز آور شده است. شاگردان علیرضا منصوریان با گل دقیقه ۹۱ ارسلان مطهری یک امتیاز شیرین را مقابل استقلال کسب کردند تا ثمره‌ای هر چند اندک از گلهای دقایق پایانی ببرند.

ماشین و یک کاشته ۳ امتیازی

ماشین سازی تبریز این فصل ۲ گل بعد از دقیقه ۹۰ به ثمر رسانده که یکی از آنها در امتیازات این تیم اثر گذار بوده و آن هم گل دقیقه ۹۴ اتابک زارعی به استقلال بود. دیگری گل دقایق پایانی بازی با شاهین بود که البته بدون اثر بود زیرا این تیم پیش از این برد را بدست آورده بود و با آن گل فقط دست به تثبیت قدرتش زد.

فوتبال همیشه ۹۰ دقیقه نیست ! هفته ششم و دو گل ۳ امتیازی در وقت‌های اضافی

فوتبال همیشه 90 دقیقه نیست

آخرین تیمی که تحت تأثیر گلهای دقایق پایانی قرار گرفت پرسپولیس است که در بازی با شهر خودرو با گل دقیقه ۹۳ بازنده شد تا شاگردان کالدرون هم بفهمند فوتبال تا سوت پایان داور ادامه دارد و کوچک‌ترین خطایی جریمه سختی دارد. این گل ۱ امتیاز را برای پرسپولیس حذف کرد تا ضرر سرخها کمتر از همشهری خود باشد.

ام ای اسی‌ها نیز از گل دقایق پایانی منتفع بوده و اولین برد فصل خود را هم از این طریق دشد کرده است. نفت مسجد سلیمان در همین هفته، ۳ امتیاز شیرین خارج از خانه خود را ثانیه‌های آخربازی به ارمغان آورد تا حالا با ۸ امتیاز شرایط خیلی خوبی را تجربه کند. شاگردان مهدی تارتار با یک بازگشت خوب در هفته ششم با گل دقیقه ۹۲ صادق صادقی میزبان خود پیکان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دادند تا به جای یک امتیاز، ۳ امتیاز در تهران کسب کنند و شرایط خود را بهتر از قبل کنند.

همان طور که می‌بینید نیمی از تیمهای لیگ برتری از گلهای دقایق پایانی متأثر بودند و شاید اگر فوتبال در همان ۹۰ دقیقه تمام می‌شد الان جدول شکل دیگری داشت. تیمی که به جمله فوتبال ۹۰ دقیقه است باور داشته باشد بازنده اصلی میدان مسابقه است.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=530509

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.